کد خبر: 142946 A

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فا استان ایلام از شناسایی و دستگیر عامل هرزه نگاری و آموزش آن در فضای مجازی خبر داد.

ایلنا: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فا استان ایلام از شناسایی و دستگیر عامل هرزه نگاری و آموزش آن در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ایلنا " علی عباسی کسانی " در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس در یکی از شبکه های اجتماعی با صفحه ای مواجه که در آن فردی با شناسه کاربری خاص(غیر اخلاقی) اقدام به هرزه نگاری و تحریک دیگر کاربران این شبکه(حوزه استان) به مسائل خلاف عفت و همجنسگرایی می کرد.

سرگرد کسانی در ادامه افزود: به فعالیت گسترده و حساسیت موضوع مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با تلاش شبانه روزی کارشناسان و با انجام اقدامات فنی و تخصصی و استفاده از روش های مختلف هویت متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی دستگیر که در ابتدا منکر اتهام شد اما پس از مواجه با مستندات محکم و غیر قابل انکار پلیس به بزه ارتکابی اعتراف کرد در نهایت متهم به همراه پرونده برای ادامه مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

سرگرد کسانی اظهار داشت: از آسیب های جدی شبکه های اجتماعی موارد غیر اخلاقی است که کاربران روان پریش با توجه به هویت پنهان خود به آن مبادرت می نمایند و از کاربران فضای مجازی به خصوص کاربرانی که در شبکه های اجتماعی عضو هستند خواست در شبکه های اجتماعی داخلی که محیط سالم تری دارند عضو شوند.

وی اضافه کرد: درخواست دوستی کاربران ناشناس را تایید ننمایند واز در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی خود در اختیار چنین افرادی خودداری کنند.

وی در پایان یادآور شد: پلیس فتا با این گونه موارد بشدت مقابله خواهد کرد و از هموطنان خواست در صورت مواجه با چنین مواردی مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir گزارش یا با شماره تلفن های ۶۵-۲۱۸۲۳۶۱ - ۰۸۴۱ تماس حاصل نمایند.

رئیس پلیس شبانه روزی شبکه های اجتماعی شماره تلفن شناسایی و دستگیر فتا فضای مجازی عامل اخلاقی ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر