کد خبر: 162036 A

جانشین انتظامی استان ایلام:

امنیت اجتماعی یک جامعه بر اساس میزان رضایت مندی و آرامش کامل آن جامعه بررسی و ارزیابی می‌شود.

جانشین انتظامی استان ایلام گفت: امنیت اجتماعی یک جامعه بر اساس میزان رضایتمندی و آرامش کامل آن‌جامعه بررسی و ارزیابی می‌شود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «حسن سماواتی» اظهار داشت: بدون تردید امنیت یکی از مهم‌ترین مولفه‌های اجتماعی است که وجود آن در تمام جوامع بشری از ضروریات محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: امنیت اجتماعی توانایی جامعه برای حفظ هویت خود در برابر تهدیدات و ارتقاء بر وضعیت اجتماعی به سمت ارزش‌های جامعه است.

جانشین انتظامی استان ایلام با تاکید بر اینکه امنیت کلید توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است گفت: امنیت اجتماعی یک جامعه بر اساس میزان دخالتمندی و آرامش خاطر مردم بررسی و ارزیابی می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه از فرهنگ به عنوان کارآمد‌ترین عنصر و زیربنای دیگر تحولات اجتماعی نام برد.

سرهنگ سماواتی خاطر نشان کرد: عقیده را نمی‌توان با زور در ذهن افراد مستقر یا پاسداری کرد بلکه باور‌ها باید در دل مستقر شوند.

وی وجود احساس امنیت را بالا‌تر از خود امنیت دانست و تصریح کرد: وقتی مردم در جامعه احساس آرامش کنند اعتماد عمومی به پلیس افزایش یافته و زمینه‌های شکوفایی اقتصادی و فرهنگی فراهم خواهد شد.

جانشین انتظامی استان ایلام با تاکید بر برضرورت ارتقای سطح سلامت جامعه بیان داشت: یک زندگی سالم باید بر پایه آموزه‌های اسلامی در تمام شئون زندگی فردی و اجتماعی مد نظر قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به بسیاری از خدمات پلیس در راستای ارتقاء بر سطح سلامت مردم است افزود: فعالیت‌های تخصصی ویژه‌ای توسط پلیس به مردم ارائه می‌شود در جهت سالم سازی جامعه است.

ارتقای سطح جامعه ذهن سلامت فردی و اجتماعی مد اجتماعی امنیت ایلام انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر