کد خبر: 167514 A

معاون باشگاه پژوهشگران ونخبگان دانشگاه آزاداسلامی:

معاون باشگاه پژوهشگران جوان تصریح کرد: مهم‌ترین اهداف دانشگاه‌ها تولید علم است و علم اقتصاد پشتوانه کار و فعالیت اقتصاددانان است پس دانشگاهیان باید بیشتر در راه عمل کردن به وظیفه ذاتی خود گام بردارند.

معاون باشگاه پژوهشگران ونخبگان دانشگاه آزاداسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی در شرایط فشارها و تحریم‌ها می‌تواند تعیین‌کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

به گزارش ایلنا از ایلام، دکتر مرجانی در همایش ملی اقتصاد مقاومتی چالش ها وراهکارهای پیش رو که در واحد ایلام برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در شرایط فشارها و تحریم‌ها می‌تواند تعیین‌کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۷۷ که سنگ بنای باشگاه پژوهشگران جوان نهاده شد تا امروز بیش از ۵۵ هزار نفر عضو و ۷۰۰ دانشجوی استعداد درخشان در سطح مراکز عالی آموزشی کشور با این باشگاه همکاری می‌کنند، گفت: بنیاد نخبگان براساس قوانین و ضوابط باشگاه پژوهشگران جوان تاسیس شده و ۴۰ عامل تشویقی برای همکاری دانشگاهیان با باشگاه پژوهشگران جوان در نظر گرفته شده است.

معاون باشگاه پژوهشگران جوان تصریح کرد: مهم‌ترین اهداف دانشگاه‌ها تولید علم است و علم اقتصاد پشتوانه کار و فعالیت اقتصاددانان است پس دانشگاهیان باید بیشتر در راه عمل کردن به وظیفه ذاتی خود گام بردارند.

وی افزود: یکی از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی، توجه به ارتقای تولید داخلی است که در این راستا تولید دانشگاه‌ها که همان تولید علم است می‌تواند چرخه اقتصاد را بهتر و بیشتر بچرخاند.

مرجانی، راهبرد اصلی باشگاه پژوهشگران جوان را نوع نگاه به استعدادهای سرشار از جمله شناسایی، جذب و هدایت آنها دانست و گفت: استفاده از نیروهای شناسایی شده، اعتماد به این افراد و همچنین بکارگیری در عرصه اقتصاد و صنعت همگان را در رسیدن به هدف که همان اقتصاد مقاومتی است نزدیک می‌کند.

معاون باشگاه پژوهشگران جوان کشور یکی از معیارهای مقوله اقتصاد مقاومتی را استفاده از نیروهای بومی عنوان کرد وافزود: نگاه به این مسئله باید بسیار مورد توجه قرار گیرد بخصوص در شرایط کنونی و اجرای تحقق اقتصاد مقاومتی ارتباط صنعت و دانشگاه باید بیش از پیش باشد و صنعتگران به جوانان تحصیلکرده اعتماد و از آنها استفاده کنند.

وی در پایان ضمن تقدیروتشکر از دانشگاه آزاداسلامی واحدایلام بخاطر برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و اقتصاد مقاومتی به توسعه شرکت‌های دانش بنیاد به عنوان یکی از ضرورت‌های جامعه در تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: توسعه کارآفرینی با سرمایه انسانی و دانشجویی، توسعه نظام نوآور و تقویت عوامل تولید، ایجاد بستر رقابتی و ارتقاء آموزشی از دیگر ضروریات اقتصادمقاومتی است.

اقتصاد اقتصاد مقاومتی جامعه رشد اقتصادی سرمایه شاخص صنعت نخبگان جوان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر