کد خبر: 187812 A

از ابتدای سال ۹۳ تاکنون، ۱۷ واحد تولیدی مصالح ساختمانی استان موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران شدند.

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال ۹۳ تاکنون، ۱۷ واحد تولیدی مصالح ساختمانی استان موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران شدند.

محمد مددی با اعلام این مطلب اعلام کرد: این پروانه ها برای فرآورده هایی از جمله سنگدانه مورد مصرف در بتن، بتن آماده، بلوک پلی استایرن، پنل رسی باربر و غیرباربر، موزاییک وگچ ساختمانی صادر شد.

وی اظهار داشت: با توجه به منابع معدنی موجود در استان از جمله مصالح شن و ماسه، نظارت و پیگیری مستمر کلیه دستگاه های ذیربط می طلبد تا شاهد ارتقاء کیفیت و استانداردسازی کلیه مصالح تولیدی کارگاه های شن و ماسه استان باشیم.

وی با اشاره به حمایت مسئولین استان به ویژه مقام عالی استان مبنی بر ارتقای کیفی مصالح ساختمانی، تأکید کرد: ماده ۱۵۵ قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد شده در پروژه های عمرانی و ساخت و سازهای دستگاه های اجرایی باید به طور کامل اجرا شود.

مددی در ادامه به نظارت عالیه متولیان امر در اخذ گواهینامه ها و انجام طرح ها و پروژه های عمرانی اشاره ‌و اظهار کرد: برای به حداقل رساندن هزینه ساخت و سازها با تصویب کارگروه از ورود مصالح ساختمانی غیراستاندارد جلوگیری می شود تا از مصالح ساختمانی تولیدی استان بیشتر استفاده شود.

وی بر ضرورت توجه به صنعتی سازی ساخت و سازهای جدید تاکید و خاطر‌نشان کرد: رعایت موازین فنی و همچنین استانداردسازی مصالح ساختمانی سازگار با اقلیم منطقه، مورد توجه شورای فنی قرار گرفته است.

محمد مددی در پایان سخنان خود حسن نظر بر اجرای طرح ها را خاطر نشان کرد و ادامه داد: به یقین توجه به این مسایل در کنار کاستن از هزینه‌های زاید به مناسب‌سازی ساخت و سازهای عمرانی کمک می کند.

استاندارد ایران دستگاه های اجرایی قانون برنامه پنجم توسعه استان ساختمانی پروانه ایلام مصالح تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر