کد خبر: 201172 A

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام؛

رفتارهای قانونمند ترافیکی، اصلی‌ترین مولفه در کاهش حوادثرانندگی است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: رفتارهای قانونمند ترافیکی، اصلی‌ترین مولفه در کاهش حوادثرانندگی است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «محمد رسولی» اظهار کرد: آموزش و فرهنگ سازی رمز موفقیت پلیس در کنترل ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن است و در بحثآموزش ترافیک باید همه اقشار جامعه مورد توجه قرار گرفته و با هر قشر به صورت جداگانه کار کنیم.

وی با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها، بویژه رسانه ملی صدا و سیما در تولید امنیت و ارتقاء احساس امنیت در جامعه بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: تولید امنیت یک کار و محصول جمعی است که پلیس راهنمایی و رانندگی به تنهایی قادر به تولید آن نبوده بلکه سایر نهاد‌ها و دستگاههای مرتبط و حتی خود مردم باید در تولید امنیت مشارکت داشته باشند.

سرهنگ رسولی تصریح کرد: تربیت صحیح نسل کودک و نوجوان امروزی در حوزه قوانین و مقررات و رفتارهای ترافیکی نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ صحیح رانندگی و کاهش تصادفات دارد و آموزش فرایندی است که در آن میزان دانش و آگاهی انسان‌ها نسبت به قوانین افزایش می‌‎یابد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام تاکید کرد: ناهنجاری‌های رفتاری در رانندگان به یک معضل جدی در جامعه تبدیل شده و رفتارهای ناایمن معدود رانندگان هنجارشکن علاوه بر تهدید زندگی خودشان سلامت و زندگی افراد دیگر را نیز تهدید می‌کند.

پلیس راهنمایی و رانندگی ترافیک تصادفات رانندگی جامعه رسانه رسانه ملی صدا و سیما فرهنگ سازی قوانین و مقررات کودک و نوجوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر