کد خبر: 212201 A

تصادفات همواره یکی از خطرناک‌ترین و دردناک‌ترین صحنه‌هاست به ویژه اگر صحنه تصادف مربوط به یک کودک باشد.

رییس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ایلام گفت: تصادفات همواره یکی از خطرناک‌ترین و دردناک‌ترین صحنه‌هاست به ویژه اگر صحنه تصادف مربوط به یک کودک باشد.

به گزارش ایلنا از ایلام، سرهنگ ' محمد رسولی ' در همایش ' همیاران پلیس ' استان ایلام اظهار کرد: امروزه یادگیری مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی یکی از مهم ترین اولویت‌های زندگی افراد باید باشد که از سنین کودکی این قوانین را بایستی فرا گرفت.

وی افزود: ایجاد پلیس مدرسه از مهم ترین تدابیر سال‌های اخیر است که نقش مهمی در رعایت مقررات توسط رانندگان و فراگیری قوانین از سوی کودکان داشته است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام بیان کرد: تشکیل پلیس مدرسه باعثایجاد محیطی امن برای کودکان و خاطری آسوده برای والدین آنها شده است.

رسولی عنوان کرد: پلیس‌های مدرسه با آموزش مهارت‌های لازم به عنوان بازوهای توانای پلیس عمل می‌کنند.

وی یادآور شد: توجه نکردن رانندگان به اخطارهای پلیس مدرسه برای رانندگان جریمه نقدی و نمره منفی در پی دارد در حالیکه اخطار نیروی پلیس فقط مشمول جریمه نقدی می‌شود که همین امر بیانگر اهمیت جایگاه و اقتدار پلیس مدرسه در جامعه است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام تاکید کرد: خوشبختانه در چهار سال گذشته استان ایلام با کاهش محسوس تصادفات رانندگی مواجه بوده که این نشانه توجه مردم و رانندگان به قوانین است.

سرهنگ رسولی همچنین از کاهش ۴۵ درصدی تصادف های رانندگی در شش ماه ابتدایی سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

پلیس راهنمایی و رانندگی تصادف تصادفات رانندگی جامعه راهنمایی و رانندگی قوانین راهنمایی و رانندگی کودکان مدرسه نیروی انتظامی والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر