کد خبر: 170359 A

عضو هیئت مدیره کا‌نون‌عالی کارگران بازنشسته:

انتظار می‌رود این معاونت با بکارگیری راهکارهای اجرایی در رفع مشکلات بازنشستگان و مستمری بگیران حمایت لازم را داشته باشد.

عضوهیئت مدیره کانونعالی کارگران بازنشسته کشور احیای مجدد معاونت فرهنگی اجتماعی را در سازمان تأمین اجتماعی را از اقدامات موثر و اساسی صورت گرفته دولت تدبیر و امید در این سازمان عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز «کریم صادق‌زاده» در نشست روسای کانون‌های کارگران بازنشسته شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی با معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: متاسفانه این معاونت در طول ۸ سال گذشته توسط دولت قبلی از هم پاشید و با شکل گیری دوباره آن در دولت قانونمندار جدید بسترهای جدیدی برای تعامل بیشتر میان شرکای اجتماعی و ارتقاء این ارتباطات فراهم شده که امیدواریم بتواند در رفع مشکلات فرهنگی کارگران و بازنشسته موثر باشد.
وی با اشاره به اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و از‌‌ همان ماه‌های نخست توجه ویژه‌ای به بحثسازمان تأمین اجتماعی شده است گفت: در این مدت کم شاهد کارهای خوبی در این حوزه از جمله بحثارتقای افزایش اعتبار دفترچه‌های بیمه، بحثقانون الزام و پرداخت به موقع و همزمان افزایش حقوق بازنشستگان صورت گرفته که امیدواریم با تداوم آن خدمات ارایه شده به بیمه شدگان روند واقعی توسعه را پیش بگیرد.
رئیس کانون کارگران بازنشسته تبریز با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری گفت: توجه به مقوله فرهنگ همواره از اولویت‌های کشور برای توسعه بوده و با راه اندازی معاونت فرهنگی و اجتماعی در سازمان تامین اجتماعی امید بر این است که دیگر بیمه شدگان به ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران دغدغه مسایل فرهنگی نداشته باشند و زمینه‌ای برای ارایه راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات این قشر باشد.
کریم صادق‌زاده تبریزی با اشاره به مصوبات جلسه اخیر هیئت مدیره کانونعالی کارگران بازنشسته به اختصاص مجموع ببش از ۳۰ میلیارد ریال سهیمه وام به بازنشستگان و مستمری بگیران استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: با تخصیص سهیمه استانی به کانون‌های بازنشسته استانی میزان سقف وام بازنشستگان و مستمری بگیران استان علاوه بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کنونی با بیش از ۸۸۰ میلیون تومان همراه شده است.
وی با ابراز خرسندی از افزایش اعتبارات بخش فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی بر تداوم آن تأکید کرد و گفت: لازم است با برنامه ریزی پیگیری موضوع به طور منسجم عملیاتی شود که در این راستا بهره گیری از توان نمایندگان مجلس می‌تواند کارساز باشد.
صادق‌زاده با اشاره به تشکیل فراکسیون حمایت از بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی به پیشگامی نمایندگان استان آذربایجان شرقی گفت: لازم است با تشکیل کارگروه‌های ویژه از توان قوه مقننه برای پیگیری مشکلات این قشر بهره کافی را برد.
رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز بر لزوم پیگیری بحثتکریم بازنشستگان تأکید کرد و گفت: یکی از اقدامات موثر در این زمینه می‌تواند تحقق بحثکارت منزلت بازنشستگان باشد که ما از معاونت فرهنگی و اجتماعی خواهان عملی شدن سریع موضوع با تشکیل کمیته ویژه این طرح هستیم
عضو هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های مصرف کارگران کشور با اشاره به نقشی که معاونت فرهنگی و اجتماعی می‌تواند در رفع مشکلات بازنشستگان ومستمری بگیران داشته باشد گفت: با تشکیل این معاونت انتظار می‌رود این معاونت با بکارگیری راهکارهای اجرایی در رفع مشکلات بازنشستگان و مستمری بگیران حمایت لازم را داشته باشد.
صادق‌زاده تبریزی از جمله این موارد را بحثتأمین کالای موردنیاز بازنشستگان ذکر کرد و گفت: فراهم کردن امکانات لازم برای تأمین کالای مناسب و ارزان قیمت برای این قشر می‌تواند از جمله این موارد باشد که در این راستا این آمادگی در اتحادیه تعاونی‌های مصرف کارگران کشور «امکان» این آمادگی وجود دارد تا در صورت تأمین مکان از سوی سازمان تأمین اجتماعی با فراهم کردن کالاو سرمایه موردنیاز نسبت به ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران اقدام نماید.
لازم به ذکر است روسای کانون‌های کارگران بازنشسته شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی در نشستی با منصور نصرتی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، اردلان رییس سازمان تأمین اجتماعی استان، کریم صادق‌زاده تبریزی عضوهیئت مدیره کانونعالی کارگران بازنشسته کشور و رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز و مسگری رییس کانون کارگران بازنشسته استان به بررسی مسایل فرهنگی اجتماعی بازنشستگان پرداختند.

سازمان تامین اجتماعی دبیر اجرایی خانه کارگر کارگران بازنشسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر