کد خبر: 170384 A

رئیس کانون کارگران بازنشسته آذربایجان شرقی:

کارگران بازنشسته در سالیان اخیر مورد کم لطفی و بی‌لطفی قرار گرفته و از بسترهای حمایتی سایر بازنشستگان بی‌بهره مانده‌اند / انتظار داریم بر خلاف رویه مسئولان سابق از حرف‌هایی که زده می‌شود نتیجه‌ای گرفته شود و دیدارهای تنها به نشست و برخاست ختم نشود.

رییس کانون کارگران بازنشسته استان آذربایجان شرقی از بی‌توجهی در سال‌های اخیر به کارگران بازنشسته انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا «مسگری» در نشست روسای کانون‌های کارگران بازنشسته شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی با معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: کارگران بازنشسته در سالیان اخیر مورد کم لطفی و بی‌لطفی قرار گرفته و از بسترهای حمایتی سایر بازنشستگان بی‌بهره مانده‌اند.

مسگری افزود: در نظام اسلامی نباید شرایط به گونه‌ای باشد که روز به روز فقرا فقیر‌تر شوند بلکه باید همواره در جهت رفع تبعیض‌ها گام برداشته شده و در نتیجه آن اقشار آسیب‌پذیر با خیالی آسوده زندگی کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات کارگران بازنشسته بار‌ها به گوش مسئولین رسانده شده است خاطرنشان کرد: انتظار داریم بر خلاف رویه مسئولان سابق از حرف‌هایی که زده می‌شود نتیجه‌ای گرفته شود و دیدارهای تنها به نشست و برخاست ختم نشود.

مسگری با اشاره به عمر چندین ساله کانون‌های کارگران بازنشسته استان و شهرستان‌ها گفت: علی رغم اینکه وجود این کانون‌ها می‌تواند کمک موثری به تعامل بیشتر با بازنشستگان و مستمری‌بگیران و ایجاد رابطه بهتر با سازمان تأمین اجتماعی نماید، ولی هنوز در برخی مشکلات از جمله تأمین محل بازمانده و در مکان‌های استیجاری با صرف هزینه‌های گزاف حضور دارند.

وی افزود: این در حالی است که سازمان تأمین اجتماعی دارای برخی مکان‌های بلااستفاده بوده و می‌تواند در اختیار این کانون‌ها قرار دهد از سویی شاهد هستیم تمامی کانون‌های بازنشستگان کشوری و لشگری از ساختمان‌های مجهز و مستقل بهره‌مند هستند.

مسگری بحثخانه‌های مهر کارگران بازنشسته را یادآور شد و گفت: این موضوع از مدت‌ها قبل مطرح بوده و حتی در استان آذربایجان شرقی نسبت به شناسایی برخی مکان‌ها اقدام شد ولی هنوز نتیجه‌ای نگرفته‌ایم.

وی به عدم صدور کارت منزلت برای کارگران بازنشسته اشاره کرد و گفت: چندین سال است که صدور این کارت برای ارج نهادن به قشر بازنشسته و بهره گیری از برخی خدمات مطرح شده که هنوز شکل عملیاتی به خود نگرفته و خواستار تسریع این امر هستیم.

مسگری به مشکلات ناشی از ارایه برخی خدمات بیمه مکمل و نظارت بر شرکت‌های بیمه گر اشاره کرد و گفت: از زمانی که پرداخت حق بیمه تکمیلی به شرکت‌های طرف قرارداد از سوی خود سازمان صورت می‌گیرد بستر نظارتی بر فعالیت‌های این شرکت‌ها مختل شده و این شرکت‌ها چون طرف حساب با سازمان تأمین اجتماعی هستند دیگر در برابر کانون‌ها جوابگو نبوده و باید فکری اساسی برای رفع این مشکل به عمل آید.

رئیس کانون کارگران بازنشسته استان آذربایجان شرقی در خاتمه بحثهمسان‌سازی حقوق کارگران بازنشسته را یادآور شد و گفت: امید داریم با توجه به تصویب مجلس و علی رغم پیگیری‌های مکرر جامعه کارگران بازنشسته از سوی رئیس دولت قبلی این موضوع کم کم به فراموشی سپرده نشود.

لازم به ذکر است روسای کانون‌های کارگران بازنشسته شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی در نشستی با منصور نصرتی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، اردلان رییس سازمان تأمین اجتماعی استان، کریم صادق‌زاده تبریزی عضوهیئت مدیره کانونعالی کارگران بازنشسته کشور و رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز و مسگری رییس کانون کارگران بازنشسته استان به بررسی مسایل فرهنگی اجتماعی بازنشستگان پرداختند.

کارگران بازنشسته کارگران آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر