کد خبر: 128766 A

به عنوان اولین مربی تیراندازی زن آسیا؛

آکادمی فدراسیون جهانی مستقر در کورتانه فنلاند تنها مرکز آموزش و ارزشیابی مربیان و متخصصین علم ورزش تیراندازی در سطح بین المللی است که مدرک آن مورد تأیید فدراسیون جهانی این ورزش است.

الهام هاشمی با حضور در دوره بین المللی مربیگری آکادمی فدراسیون جهانی تیراندازی، اولین بانوی آسیایی است که موفق به کسب مدرک مربیگری درجه A بین المللی در رشته تفنگ شد.

به گزارش ایلنا، الهام هاشمی که هم اکنون به عنوان مربی فدراسیون تیراندازی در کنار لازلو سرمربی مجارستانی – تفنگ، هدایت تیم ملی را به عهده دارد، توانست پس از طی دوره‌های B، C در سال‌های گذشته، مدرک درجه A بین‌المللی را از آکادمی فدراسیون جهانی تیراندازی کسب کند.

هاشمی پس از دو سال کار مداوم و تحقیق و بررسی در مربیگری تیراندازی – رشته تفنگ و ارایه آن به فدراسیون جهانی در سال ۲۰۱۱ موفق به اخذ مدرک درجه B شد و همچنین مجوز ورود به دوره A را از فدراسیون جهانی دریافت نمود.

دوره A که هر ۴ سال یک بار در آکادمی ورزشی کورتانه فنلاند و زیر نظر مدرسین و اساتید فدراسیون جهانی برگزار می‌شود، امسال با حضور ۸ نفر از مربیان سراسر جهان که قبلا نمره قبولی ورود به دوره A را در دوره B دریافت کرده بودند برگزار شد. در نهایت فقط ۳ نفر توانستند در آزمون نهائی موفق به کسب مدرک درجه A این آکادمی شوند. در واقع فقط الهام هاشمی توانست در این دوره مدرک قبولی را در رشته تفنگ بدست آورد و دو نفر دیگر از قبول‌شدگان مربیان رشته تپانچه و اهداف پروازی هستند.

آکادمی فدراسیون جهانی مستقر در کورتانه فنلاند تنها مرکز آموزش و ارزشیابی مربیان و متخصصین علم ورزش تیراندازی در سطح بین المللی است که مدرک آن مورد تأیید فدراسیون جهانی این ورزش است.

الهام هاشمی چهارمین بانوی مربی بین‌المللی است که توانسته در آزمون نهایی این آکادمی مدرک A مربیگری را در بین بانوان جهان کسب کند و تنها مربی تفنگ آسیا با درجه A در بین خانم‌ها و آقایان است.

تاکنون ۱۰ نفر از مربیان کشورمان موفق به اخذ مدارک بین‌المللی از این آکادمی در مقاطع مختلف شده‌اند و در حال حاضر تنها کسانی که در آسیا دارای کرسی درجه A مربیگری از فدراسیون جهانی هستند، احمدرضا هامونی‌حقیقت(در رشته اهداف پروازی) و الهام هاشمی(در رشته تفنگ) هستند که هر دو نفر به عنوان متخصصین داخلی، دوره مربیگری درجه D بین المللی را در ایران با حضور مدرس فدراسیون جهانی برگزار نمودند.

ایران تیراندازی تیم ملی جهان فدراسیون تیراندازی فدراسیون جهانی المللی مربیگری مدرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر