کد خبر: 133499 A

گاز ایران تیم بدون شکست؛

دوازدهمین دوره لیگ برتر والیبال جام اطهر امسال با حضور ۷ تیم گاز ایران، ذوب آهن اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، اسلامشهر، سنگ تاش شیراز، شهرداری سمنان و بابلسر برگزار شد.

دور رفت لیگ برتر والیبال از ۱۷ آبان ماه آغاز شد و پس از برگزاری ۲۱ بازی در پنجم دیماه با قهرمانی گاز ایران به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، دوازدهمین دوره لیگ برتر والیبال جام اطهر امسال با حضور ۷ تیم گاز ایران، ذوب آهن اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، اسلامشهر، سنگ تاش شیراز، شهرداری سمنان و بابلسر برگزار شد.

مجموع دور رفت لیگ برتر والیبال زنان ۶۳ امتیاز داشت که ۳ تیم نخست این رقابت‌ها ۴۵ امتیاز برابر با ۷۱ درصد امتیازهای دور رفت را به خود اختصاص دادند. این موضوع بیانگر قدرت بالای این تیم ها نسبت به سه تیم انتهای جدول است.

در مجموع ۷ هفته دور رفت این رقابت ها ۲۱ دیدار برگزار شد که ۱۴ بازی آن برابر با ۶۶ درصد آنها با نتیجه سه بر صفر به پایان رسید. ۴ بازی برابر با ۱۹ درصد دیدارها نیز سه بر یک به پایان رسید.

جدال تیم‌ها در ۳ بازی برابر با ۱۵ درصد دیدارها در پنج ست به پایان رسید تا تیم‌های پیروز این بازی‌ها نتوانند هر ۳ امتیاز را کسب کنند. گاز ایران در ۶ بازی دور رفت شکست نداشت و در ۴ بازی خود نیز ۳ بر صفر حریفان خود را از پیش رو برداشت.

در مجموع ۲۱ دیدار دور رفت لیگ برتر والیبال امسال ۷۳ ست بازی انجام شد که میانگین ۴۷ / ۳ ست برای هر دیدار می‌شود. در این ست‌ها دو هزار و ۹۲۸ پوئن بین ۷ تیم شرکت کننده تقسیم شد که میانگین هر دیدار ۱۳۹ پوئن بود. همچنین در هر ست این بازی‌ها میانگین ۴۰ پوئن بین دو تیم رد و بدل شد.

بر اساس آمار ناظران سازمان لیگ، حدود یک هزار ۵۰۰ نفر در دور رفت لیگ برتر والیبال زنان در سالن‌های این رقابت‌ها تماشاگر بودند که میانگین هر بازی ۷۰ نفر است.

دور برگشت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران از ۱۹ دی ماه آغاز می‌شود که تا ۸ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

رده بندی تیم‌ها در دوازدهمین دوره لیگ برتر والیبال جام اطهر در پایان دور رفت به قرار زیر است:
۱ - گاز ایران ۱۷ امتیاز
۲ - ذوب آهن اصفهان ۱۵ امتیاز
۳ - دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳ امتیاز
۴ - اسلامشهر ۹ امتیاز
۵ - سنگ تاش شیراز ۵ امتیاز
۶ - شهرداری سمنان ۲ امتیاز
۷ - بابلسر ۲ امتیاز

اسلامشهر اصفهان ایران دانشگاه آزاد اسلامی ذوب آهن زنان شهرداری لیگ برتر والیبال سمنان بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر