کد خبر: 149802 A

شهریان خبر داد:

شهریان از نواب رییس خواست تا در استان‌ها به فعالیت‌های ورزشی همه شهرها توجه کنند، نه فقط به مرکز استان.

رباب شهریان، پیشرفت ورزش زنان در استان‌ها را منطوط به ارتقاء جایگاه نواب رییس منوط دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت ورزش و جوانان، شهریان، معاون وزیر ورزش و جوانان در توسعه ورزش زنان، صبح امروز در سمینار نواب رییس زن هیات‌های والیبال گفت: «ما اصلاح اساس‌نامه فدراسیون‌ها را در دستور کار داریم و یکی از اصلاحات ارتقاء جایگاه نواب رییس زن است. این موضوع زمان بر است اما در حال حاضر شرح وظایفی را تعریف و ابلاغ کرده‌ایم تا نواب رییس زن در فدراسیون‌ها و استان‌ها فعالیت بهتری داشته باشند. با ارتقاء جایگاه زنان می‌توانند بهتر به وظایفشان عمل کنند و در تصمیم‌گیری‌ها حضور داشته باشند.»

شهریان از نواب رییس خواست تا در استان‌ها به فعالیت‌های ورزشی همه شهرها توجه کنند، نه فقط به مرکز استان.

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت والیبال زنان هم گفت: «والیبال قبل از انقلاب جز رشته‌های فعال ورزش زنان بود. از سال ۱۳۶۰ هم به همراه چهار رشته دیگر دوباره فعالیتش را آغاز کرد. در حال حاضر طبق آمار فدراسیون پزشکی ورزشی در بخش توسعه رشته دوم است.»

شهریان معتقد است زنان در مدت زمان کوتاهی می‌توانند، در بین کشورهای دیگر مطرح شوند: «به خاطر شرایطی که وجود دارد، مقایسه تیم‌های ملی زنان و مردان کار درستی نیست. اما زنان با سرمایه‌گذاری می‌توانند مسیری را که تیم مردان رفته‌اند، در زمان کمتری پشت سر بگذارند و به موفقیت برسند.» ‌

در این نشست شهریان تاکید کرد که مسابقات قهرمانی کشور حتما برگزار شود: «مسابقات قهرمانی کشور برگزار نمی‌شود. آموزش و پروش هم المپیادهایش را برگزار نمی‌کند. در حال حاضر یکی از چالش‌های مهم ورزش زنان اسپانسر است. ما مسابقات قهرمانی کشور را تعطیل کرده‌ایم و لیگ برگزار می‌کنیم درحالی که از نظر مالی از این لیگ‌ها حمایتی نمی‌شود. برای ورزش زنان بهتر این است که مسابقات کشوری را داشته باشد. مردان هم قبلا این مسابقات را داشتند و بعد از پیشرفت، صاحب لیگ شدند.»

معاون ورزش زنان از توجه به پشتوانه‌سازی هم صحبت کرد: «یکی از شاخص‌های اصلی برای ارزیابی فدراسیون ها باید توجه به پشتوانه‌سازی باشد. داشتن نگاه علمی هم مهم است. حضور مربیان بدنسازی و روان شناس در کنار تیم‌ملی هم ضرورتی است که باید به آن توجه شود.»

شهریان حضور مربی خارجی در والیبال زنان را به نفع دانست و قول داد به عنوان نایب رییس کمیته ملی المپیک همکاری‌های لازم را برای حضور مربی خارجی در تیم ملی زنان انجام بدهد.

المپیک انقلاب تیم های ملی زنان سرمایه گذاری شاخص معاون والیبال وزارت ورزش و جوانان وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر