کد خبر: 157038 A

می‌خواهم بهترین نتایج را بدست بیاورم؛

فعلا می‌خواهم رنگ مدال برنزم را در این رده سنی، خوشرنگ‌تر کنم اما بزرگترین هدفم حضور در المپیک بزرگسالان است.

دارنده مدال برنز جهان گفت: رقابت‌های جهانی، اولین سابقه حضورم در مسابقات برون مرزی بود و استرس زیادی داشتم، جو مسابقات تاثیر مستقیمی بر روی مبارزاتم داشت.

به گزارش ایلنا، ناهید کیانی در خصوص رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان گفت: سطح رقابت‌ها بسیار بالا بود، تکواندوکاران خوبی در این مسابقات شرکت کرده بودند و همه برای کسب مدال مبارزه می‌کردند.

وی که در این مسابقات حریفانی از سوئد و آمریکا را شکست داده بود در این رابطه گفت: مبارزه اول را مقابل سوئد انجام دادم که واقعا برایم سخت بود، من اولین سابقه حضورم در مسابقات برون مرزی را تجربه می‌کردم و استرس زیادی بر روی من بود، جو مسابقات تاثیر مستقیمی بر روی مبارزه‌ام داشت. با شروع مسابقه بازهم استرس داشتم و حتی ۲ امتیاز هم از حریفم عقب افتادم، اما کمی که گذشت به خودم آمدم و فشارها از رویم برداشته شد و توانستم تکواندوی خودم را به نمایش بگذارم.

دارنده مدال برنز جهان تصریح کرد: در مبارزه دوم مقابل آمریکا ۱۱ بر ۲ جلو بودم و خودم را برنده می‌دانستم و همین باعثشد تا مبارزه را رها کنم و حریفم توانست چند امتیاز از من بگیرد. بعد از آن بود که با فریادهای زارع توانستم مبارزه را حفظ کنم و ۱۱ بر ۸ پیروز شدم.

عضو تیم ملی نوجوانان تکواندو درخصوص باخت مقابل فیلیپین گفت: تکواندوکار فیلیپینی پای خوبی داشت و ضربات ۳ امتیازی خوبی را می زد، واقعا نتوانستم کاری از پیش ببرم و نتیجه را واگذار کردم و در ادامه با برد مقابل تایلند توانستم به مدال برنز برسم.

کیانی در پاسخ به این سوال که هدف بعدی او در تکواندو چه چیزی است؟ خاطرنشان ساخت: فعلا می‌خواهم رنگ مدال برنزم را در این رده سنی، خوشرنگ‌تر کنم اما بزرگترین هدفم حضور در المپیک بزرگسالان است. می‌خواهم تا جایی که می‌شود تکواندو را ادامه دهم و بهترین نتایج را بدست آورم.

دهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان فروردین‌ماه به میزبانی چین تایپه برگزار شد و ناهید کیانی با غلبه بر حریفانی از سوئد، آمریکا و تایلند به مدال برنز وزن ۴۶ - کیلوگرم رسید. تیم ملی بانوان ایران در این رقابت‌ها برای نخستین بار عنوان نایب قهرمانی جهان را بدست آورد.

استرس المپیک ایران تایلند تکواندو تیم ملی چین رقابت سوئد فیلیپین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر