کد خبر: 164235 A

شهریاری خبرداد:

رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی درباره اولین دوره کلاس داوری فوتبال ساحلی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به نکاتی اشاره کرد.

رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی درباره اولین دوره کلاس داوری فوتبال ساحلی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش ایلنا، پریا شهریاری در این باره گفت: پس از راه اندازی رشته فوتبال ساحلی توسط سازمان جهانی فوتبال ساحلی از سال ۱۹۹۵ و به رسمیت شناختن این رشته در فیفا از سال ۲۰۰۵، پیشنهاداتی را از سوی فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر تشکیل کمیته فوتبال ساحلی و تصویب در این کنگره که سال گذشته برگزار شد، به AFC ارسال کردیم. بر همین اساس پس از رایزنها و تلاشهای فدراسیون فوتبال مبنی بر به رسمیت شناختن رشته فوتبال ساحلی توط کنفدراسیون فوتبال آسیا این امر در حال تحقق است و در اولین اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه ای از دو داور بین المللی کشورمان دعوت کرده تا در اولین کلاس داوری فوتبال ساحلی AFC شرکت کنند.

وی افزود: این دوره از ۲۸ خرداد تا یکم تیر ماه در مالزی برگزار شود که ابراهیم اکبر پور و رامین حقیقی زاده در این دوره برای اولین بار حضور خواهند داشت. در سال گذشته نیز اولین دوره کلاس مدرسی مربیگری AFC نیز برگزار و دو مربی فوتبال ساحلی از ایران در این دوره شرکت کردند.

شهریار در پایان گفت: قرار است تا جلسه کمیته فوتبال ساحلی در تاریخ ۱۰ می(۲۰ اردیبهشت ماه) در ویتنام برگزار شود و یکی از موارد دستور جلسه، راه اندازی مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی AFC اعلام شده و معتقدم این امر نوید خوبی برای راه اندازی مسابقات آسیایی چه در بخش تیمهای ملی چه در بخش باشگاهی در آینده نزدیک خواهد بود.

ایران فدراسیون فوتبال فوتبال فیفا کنفدراسیون فوتبال آسیا مالزی کلاس ساحلی شهریار ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر