کد خبر: 192786 A

چون واقعیت ها را می گویم کنار گذاشته شدم؛

اردوها را برای مسابقات کوچک و بی ارزش بر پا می کنند. اما در آستانه رقابت های مهم مثل آسیایی یا جهانی، اردوها را تعطیل می کنند.

قهرمان جودوی بانوان ایران گفت: حضور تیم بانوان کشورمان در بازی های آسیایی، بهترین فرصت برای ارائه پوشش اسلامی خانم های ورزشکار بود، اما مسئولان فدراسیون با اعزام نکردن تیم بانوان، باعثنابودی مساله حجاب در ورزش جودو شدند.

سمیه حیدری در گفتگو با خبرنگار ایلنا درخصوص عدم اعزام تیم جودوی زنان ایران به بازی های آسیایی اینچئون خاطرنشان کرد: مشکل از حدود ۳ سال قبل شروع شد که مسئولان فدراسیون و اعضای کمیته فنی، در جلسه ای تصمیم گرفتند جودوی بانوان را منحل کنند. از آن زمان تا امروز جودوی زنان رو به نابودی رفت.

وی در مورد دلایل اتخاذ این تصمیم از سوی متولیان فدراسیون افزود: استدلال آنها و به خصوص شخص نایب رئیس فدراسیون این است که جودوی بانوان مدال آور نیست. اگر این طور است، پس چرا من در بازی های داخل سالن آسیا در سال قبل مدال برنز گرفتم؟

نفر سوم مسابقات جهانی کوراش ادامه داد: نمی دانم چرا نایب رئیس فدراسیون این قدر در امور بانوان دخالت می کند. البته مشکل از نایب رئیس بانوان فدراسیون هم هست که مسائل مربوط به خانم ها را پیگیری و مرتفع نمی کند.

حیدری در پاسخ به این سوال که با توجه به عدم اعزام تیم جودوی زنان ایران به بازی های آسیایی علت برگزاری اردو چیست، اظهار داشت: اردوها را برای مسابقات کوچک و بی ارزش بر پا می کنند. اما در آستانه رقابت های مهم مثل آسیایی یا جهانی، اردوها را تعطیل می کنند.

دارنده مدال برنز بازی های داخل سالن آسیا در کره جنوبی با بیان اینکه در اصل یک جودوکار است و بعد به کوراش روی آورده، یادآور شد: من جودوکار هستم و اصلا به توصیه همین آقایان وارد کوراش شدم. از سوی دیگر، جودو و کوراش هیچ تفاوتی با هم ندارند. مثلا یک تکواندوکار نمی تواند جودو کار کند، اما یک جودوکار مشکلی برای فعالیت در کوراش ندارد.

وی تصریح کرد: بنده ۱۵ سال در جودو سابقه دارم. آیا با این همه سابقه حالا باید بیایم به آقایان ثابت کنم در اصل جودوکار بوده ام؟ اگر من جودوکار نیستم، پس چرا سال ۹۱ به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شدم؟ پس بحثجودو و کوراش مطرح نیست، بلکه اینها بهانه ای برای نابودی جودوی بانوان است.

قهرمان جودوی بانوان ایران به نتایج منفی اعزام نشدن تیم زنان کشورمان به بازی های آسیایی اینچئون اشاره کرد و گفت: علاوه بر اینکه حضور در این رقابت ها برای خانم ها مفید و مهم بود، از نظر فرهنگی نیز برای کشورمان اهمیت فراوان داشت. چرا که ایران تنها تیمی بود که بانوانش با پوشش اسلامی در این مسابقات حضور پیدا می کردند. اما متاسفانه با این تصمیم مدیران فدراسیون و شخص نایب رئیس، حجاب در جودوی بانوان نابود شد.
وی ادامه داد: مسئولان سابق فدراسیون زحمات زیادی کشیدند تا مجوز حضور بانوان محجبه در مسابقات آسیایی را کسب کردند، اما دست اندرکاران فدراسیون فعلی، این تلاشها را بر باد دادند و باعثنابودی حجاب و البته عدم اثبات شایستگی های زن مسلمان ایرانی در عرصه های بین المللی شدند.
حیدری در پایان گفت: متاسفانه کسی صدای ما را نمی شنود. بنده هم که اعتراض می کنم و واقعیات را می گویم، با برخورد حذفی مسئولان فدراسیون روبرو می شوم.

جودو فدراسیون جودو جودوی بانوان‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر