کد خبر: 335782 A

اختصاص 50درصد منابع بانک شهر به توسعه حمل و نقل عمومی کشور؛

مدیرعامل بانک شهر از مشارکت این بانک در تامین مالی پروژه‌های عمرانی استراتژیک در کلانشهرهای کشور خبر داد.

مدیرعامل بانک شهر از مشارکت این بانک در تامین مالی پروژه‌های عمرانی استراتژیک در کلانشهرهای کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر،  حسین محمدپورزرندی با اشاره به نیاز کنونی کشور به بهبود و توسعه شبکه حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: هم اکنون 50درصد مصارف این بانک به پروژه‌های زیرساختی مدیریت شهری اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی، ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان را از اهداف بانک شهر مطرح کرد و افزود: از این رو در این بانک، حمایت از توسعه حمل و نقل عمومی با بررسی مالی و در صورت وجود توجیه فنی و اقتصادی با تضامین لازم در دستورکار قرار دارد.

مدیرعامل بانک شهر افزود: به این منظور حمایت از پروژه‌های عمرانی از جمله متروی کلانشهرها، مانند خط 3 و 6 متروی تهران و خط 2 متروی اصفهان، مشهد، شیراز و سایر خطوط متروی کلانشهرها از اقداماتی است که به منظور کمک به توسعه حمل و نقل عمومی انجام شده است.

پورزرندی با تاکید بر اهمیت حضور یک بانک در میان بانک‌های کشور به منظور حمایت از عمران کلانشهرها خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید در قبال هموطنان مسئولیت اجتماعی داشته باشند و در همین خصوص توسعه حمل و نقل عمومی شهرها حوزه‌ای است که بانک شهر با تمام توان به آن ورود پیدا کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه 90درصد منابع شهر، مردمی و 10درصد آن متعلق به شهرداری‌هاست، تصریح کرد: هم اکنون این بانک، 50درصد منابع خود را به پروژه‌های عمرانی توجیه‌دار و با ضمانت اختصاص داده است.

مدیرعامل بانک شهر با اشاره به توسعه کارت‌بلیت‌های اتوبوس‌های عمومی در شهرهای مختلف و استقبال شهروندان از کارت شهروندی بانک شهر افزود: امیدواریم به زودی در تهران نیز این کارت‌بلیت‌ها گسترش یابد.

‌وی با تاکید بر اینکه تمامی اقدامات بانک شهر با مجوز بانک مرکزی انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر 261شعبه فیزیکی و 100کیوسک بانک شهر در سراسر کشور فعال است که افزایش این کیوسک‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

حمل و نقل عمومی مشهد توسعه حمل و نقل عمومی پورزرندی بانک شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر