کد خبر: 109712 A

این شرکت با سرمایه ۲۰۰ هزار میلیون ریالی پیش‌بینی درآمد هر سهم را برای سال مالی جاری ۷۸۲ ریال اعلام کرد در حالی که پیش از این پیش‌بینی سود هر سهم این شرکت ۴۶۰ ریال اعلام شده بود.

شرکت فرابورس ایران در ۶ ماهه نخست سال جاری تعدیل مثبت ۷۰ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش ایلنا، این شرکت با سرمایه ۲۰۰ هزار میلیون ریالی پیش‌بینی درآمد هر سهم را برای سال مالی جاری ۷۸۲ ریال اعلام کرد در حالی که پیش از این پیش‌بینی سود هر سهم این شرکت ۴۶۰ ریال اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش، هیات مدیره فرابورس قصد دارد ۲۰ درصد از سود خالص را به ازای هر سهم ۱۵۶ ریال برای تقسیم بین سهامداران در مجمع عمومی سالانه سال مالی ۹۲ پیشنهاد کند و این در حالی است که در گزارش قبلی اعلام شده بود مبلغ ۱۰۰ ریال از سود را برای تقسیم بین سهامداران به مجمع‌عمومی عادی سالانه سال مالی ۹۲ پیشنهاد خواهد کرد.

شایان ذکر است، پیش‌بینی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۲ در مقایسه با عملکرد واقعی سال مالی ۹۱، به ترتیب در فروش و درآمد ارایه خدمات ۵۶ درصد افزایش، سود عملیاتی ۴۲ درصد افزایش و سود خالص پس از کسر مالیات ۴۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

افزایش درآمدهای عملیاتی به دلیل افزایش حجم مبادلات و افزایش کارمزد حاصل از آن، همچنین تغییر پیش‌بینی هزینه‌های عمومی و اداری به‌دلیل محاسبات هزینه استهلاک و نگهداری ساختمان و جذب پرسنل جدید در سال ۹۲ از جمله دلایل اعلام شده این تعدیل مثبت است.

فرابورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر