کد خبر: 127231 A

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به ایلنا

سازمان خصوصی‌سازی وظیفه مستقیمی در هدفمندسازی یارانه‌ها ندارد اما سیاست‌های طرح هدفمندی یارانه‌ها بر روند خصوصی‌سازی اثرگذار است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از تأثیر طرح هدفمندی یارانه‌ها بر روند خصوصی‌سازی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، میرعلی اشرف عبدالله پوری‌حسینی معاون وزیر و رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی صبح امروز در یک نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگار ایلنا مبنی بر تأثیر طرح هدفمندی یارانه‌ها بر خصوصی‌سازی اظهار داشت: سازمان خصوصی‌سازی وظیفه مستقیمی در هدفمندسازی یارانه‌ها ندارد اما سیاست‌های طرح هدفمندی یارانه‌ها بر روند خصوصی‌سازی اثرگذار است.

وی با اشاره به واگذاری نیروگاه‌های وزارت نیرو گفت: طبق قانون اصل ۴۴ نیروگاه‌های این وزارتخانه تا پایان سال ۹۳ باید فروخته و دارایی‌های آن تقسیم شود وزارت نیرو متعهد شده تا برق را به صورت رقابتی ارائه دهد.

وی گفت: اگر نرخ برق را مشترکین در این مدت به صورت واقعی نپردازند دولت نیز تعهد خود را در مورد نیروگاه‌ها نمی‌تواند بپردازد در نتیجه باید از خزانه برداشت شود که این موضوع به هیچ وجه مطابق با اصل ۴۴ قانون نیست.

پوری‌حسینی با بیان اینکه نیروگاه‌ها از دولت طلبکار می‌شوند و بدهی‌ها در مقابل سازمان خصوصی‌سازی مطرح می‌شود گفت: ‌ در عمل می‌بینیم که طرح هدفمندی در واگذاری‌های قبل و بعد خلل ایجاد می‌کند و این چرخه قفل می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: در حوزه نفت و گاز و حامل‌های انرژی نیز همین موضوع مطرح است و باید عزمی جدی برای این چرخه در نظر گرفت و در باب رقابتی کردن فروش محصولات اراده‌ای واقعی وجود داشته باشد و دولت جدید فضای رقابتی برای حامل‌های انرژی فراهم کند تا واگذاری‌ها بدون دغدغه انجام شود.

برق خصوصی سازی سازمان خصوصی سازی طرح هدفمندی یارانه ها معاون وزیر نفت و گاز وزارت نیرو هدفمندسازی یارانه ها یارانه ها سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر