کد خبر: 128238 A

دبیر کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه خبر داد:

با طراحی دوره های آموزشی ویژه کارکنان بانک ها برای ارائه خدمات بازار سرمایه در شعب بانک ها، چرخه صدور مجوز اینگونه شعب کارگزاری ها در سطح کشور تکمیلی می شود.

با اجرایی شدن این طرح از این پس دسترسی به بازار سرمایه در روستاهایی که شعب بانکی دارند، توسعه پیدا می‌کند و دیگر خرید و فروش سهم به شهرهایی که در آن‌ها کارگزاری وجود دارد، محدود نمی‌شود.

به گزارش ایلنا، سید صادق بحرینی دبیر کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه با اعلام این خبر گفت: این دوره‌ها در سه سطح تعریف شده که افراد با گذراندن سطح یک می‌توانند به عنوان متصدی پذیرش سفارش خرید و فروش تمامی اوراق و سهام را به صورت offline دریافت کنند و به دفا‌تر مرکزی کارگزاری‌ها برای انجام معامله ارسال کنند.

وی افزود: در سطح دوم علاوه بر این می‌توانند معاملات اوراق با درآمد ثابت، واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری، ETF‌ها، امتیاز تسهیلات مسکن و اوراق اجاره را به صورت برخط معامله کنند و در سطح سوم اجازه معامله تمامی اوراق ذکر شده به علاوه سهام و حق تقدم سهام به افراد داده می‌شود.

دبیر کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه درباره مزایای این طرح گفت: با اجرایی شدن این طرح از این پس دسترسی به بازار سرمایه در روستاهایی که شعب بانکی دارند، توسعه پیدا می‌کند و دیگر خرید و فروش سهم به شهرهایی که در آن‌ها کارگزاری وجود دارد، محدود نمی‌شود.
مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس تصریح کرد: کارگزاری‌هایی که متقاضی ایجاد اینگونه نمایندگی‌ها هستند ضمن توافق با بانک مدنظر نسبت به دریافت مجوز از شرکت بورس اوراق بهادار تهران و یا فرابورس ایران اقدام می‌نمایند و نهایتاً با معرفی به کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه دوره‌های آموزشی را گذرانده و مدرک آنرا جهت تکمیل فرآیند دریافت می‌کنند.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر