کد خبر: 128600 A

ایلنا بررسی می‌کند

در مجموع بورس در حالی به معاملات هفته جاری خود خاتمه داد که ۲۷۷ نماد بازدهی مثبت را برای سهامداران خود به ارمغان آوردند، چهار نماد بدون کسب بازدهی مثبت یا منفی همراه شدند و ۹۱ نماد بازدهی منفی را محقق ساختند.

معاملات این هفته تالار شیشه‌ای نیز با رشد شاخص کل سپری شد، به گونه‌ای که نماگر بورس با بازدهی مثبت دو درصدی از ۸۴ هزار و ۲۱۱ واحد در ابتدای هفته جاری به ۸۶ هزار و ۵۱۱ واحد طی آخرین روز معاملاتی هفته پیش رسید.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در حالی صنعت هتل و رستوران در جایگاه نخست پربازده‌ترین صنعت قرار گرفت که بازدهی مثبت بیش از ۲۱ درصدی شرکت زیرمجموعه یعنی سرمایه‌گذاری میراثفرهنگی و گردشگری در این امر مؤثر واقع شده است.
پس از آن صنعت فنی و مهندسی با تحقق بازدهی مثبت نزدیک به ۱۴ درصدی و محصولات چوبی به مدد بازدهی مثبت بیش از ۱۱ درصدی شرکت زیرمجموعه خود یعنی فیبر ایران مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که شش صنعت طی معاملات هفته جاری از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماندند که در میان آنها صنعت معادن بازدهی منفی حدود هشت درصدی را محقق ساخت و بدین نحو به عنوان کم بازده‌ترین صنعت از میان صنایع مختلف شناخته شد.

در پی آن صنعت زراعت با تحقق بازدهی منفی نزدیک به هفت درصدی و نیز قند و شکر با تحقق بازدهی منفی بیش از دو درصدی در جایگاه‌های دوم و سوم کم بازده ترین صنایع قرار گرفتند.

براساس این گزارش، سهام شرکت گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان در رقابتی تنگاتنگ با شرکت‌های پتروشیمی و سیمان مجدخواف ممسنی بازدهی مثبت ۲۷.۵ درصدی را برای سهامداران خود محقق ساخت و بدین ترتیب عنوان پربازده‌ترین سهم بازار طی معاملات هفته جاری را از آن خود کرد.

در پی آن سهام شرکت‌های پتروشیمی ممسنی با تحقق بازدهی مثبت ۲۷.۴۸ درصدی و سیمان مجد خواف با تحقق بازدهی مثبت ۲۷.۴۶ درصدی جایگاه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

براساس اطلاعات موجود سهام بانک صادرات ایران، پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و نیز مخابرات ایران به عنوان نقدشونده ترین سهام طی معاملات هفته جاری شناخته شدند و در مقابل شرکت های سیمان دشتستان، داروسازی زهراوی و نیز نساجی بروجرد در انتهای جدول رتبه بندی شرکت ها از نظر رتبه نقدشوندگی جای گرفتند.

در مجموع بورس در حالی به معاملات هفته جاری خود خاتمه داد که ۲۷۷ نماد بازدهی مثبت را برای سهامداران خود به ارمغان آوردند، چهار نماد بدون کسب بازدهی مثبت یا منفی همراه شدند و ۹۱ نماد بازدهی منفی را محقق ساختند.

در پایان این گزارش می افزاید، ۱۸۹ هزار و ۳۶۳ کد معاملاتی با جابه جایی بالغ بر شش میلیارد و ۶۴۲ سهم طی ۷۸۹ هزار و ۶۳۸ دفعه معامله، حجم معاملاتی به ارزش ۲۷ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال را رقم زدند و در میان تمام شرکت های فعال معاملات هفته جاری، سهام بانک صادرات ایران با جابه جایی ۳۵۰ میلیون و ۵۴۸ هزار سهم به عنوان پرگردش ترین سهم بورس و در مقابل سهام شرکت داروسازی زهراوی به عنوان کم گردش ترین سهم مطرح شد.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر