کد خبر: 139911 A

رییس هیات مدیره بورس کالای ایران خبر داد؛

دغدغه وزیر صنعت، معدن و تجارت، شفافیت حداکثری قیمت ها در بورس و کشف عادلانه تر قیمت‌ها است که برای این منظور هم ابزاری جز بورس کالا وجود ندارد.

رییس هیات مدیره شرکت بورس کالا از به نتیجه رسیدن تعاملات بورس کالا با وزارت جهادکشارزی خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایرج اکبریه رییس هیات مدیره بورس کالای ایران افزود: با توجه به این که بورس کالا در دوره وزارت دکتر جهانگیری، در وزارت صنایع شکل گرفته، در حال حاضر نیز ایشان در جایگاه معاون اولی رییس جمهور هم حمایت های لازم را برای گسترش دامنه فعالیت بورس کالا به عنوان کارآمدترین ابزار شفاف سازی قیمت ها، معاملات و حذف رانت و سوء استفاده از بازارهای انحصاری، مبذول داشته اند.

رییس هیات مدیره شرکت بورس کالا همچنین از به نتیجه رسیدن تعاملات بورس کالا با وزارت جهادکشارزی خبر داد و گفت: وزیر جهادکشارزی در راستای اجرای ماده ۳۳ قانون برنامه پنجم توسعه و اجرای نظام قیمت تضمینی محصولات کشاورزی که نوید برقراری قیمت عادلانه برای محصولات کشاورزی می دهد، اخیرا دستور تشکیل میز بورس محصولات کشاورزی را در وزارت جهادکشاورزی صادر کرده است.

اکبریه برخی برداشت ها در خصوص مخالفت وزیر صنعت، معدن و تجارت با توسعه فعالیت بورس کالا را نادرست خواند و گفت: بنده با شناختی که از سالیان دور نسبت به جناب آقای مهندس نعمت زاده دارم، مطمئنم که ایشان مخالفتی با گسترش فعالیت بورس کالا ندارند، کما این که عرضه سنگ آهن در تالار صادراتی بورس کالا در راستای رایزنی های بورس کالا با ایشان و وزارتخانه متبوعشان به ثمر رسیده است.

وی تاکید کرد: بدون شک دغدغه وزیر صنعت، معدن و تجارت، شفافیت حداکثری قیمت ها در بورس و کشف عادلانه تر قیمت هاست که برای این منظور هم ابزاری جز بورس کالا وجود ندارد لذا اگر ایشان نقدی هم دارند، هدفشان افزایش کارایی این بازار متشکل است.

رییس هیات مدیره شرکت بورس کالا ادامه داد: مطابق رایزنی های صورت گرفته با مجموعه دولت، در حال حاضر این شرکت در حال تدارک شرایط پذیرش کالاهای جدید در هر سه حوزه محصولات صنعتی، معدنی، فرآورده های نفتی و کشاورزی است و همچنین با تصویب معاملات برخط از سال آینده معاملات آنلاین در بورس کالا راه اندازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: گذشته از تلاش ما برای توسعه معاملات آتی، در حال ارزیابی و برنامه ریزی برای گسترش دامنه فعالیت بورس کالا حتی در حوزه زمین و مسکن هستیم تا بتوانیم نقش خود را در قیمتگذاری کارشناسانه و حذف رانت و واسطه گری های زاید در اقتصادایران به نحو بهتری ایفا کنیم.

رییس هیات مدیره بورس کالای ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر