کد خبر: 142827 A

طیب نیا اعلام کرد؛

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای بورس با اشاره به تصمیم مناسب مجلس درباره بهره مالکانه سنگ آهن، از افزایش معقول نرخ خوراک پتروشیمی ها خبر داد.

درنشست شورای بورس که با حضور علی طیب نیا در وزارت اقتصاد برگزار شد، وضع بازار سرمایه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، در ابتدای نشست شورای بورس، علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گزارشی از وضع بازار سرمایه ارائه کرد و در پاسخ به پرسشی در باره حباب در بورس گفت: با توجه به نسبت قیمت به درآمد پایین بازار سرمایه(ظرفیت سوداوری بالا)، در مقایسه با سایر بازارها فعلا نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس کل سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین یکی از دلایل کاهش شاخص کل را واکنش سهام داران به نگرانی های ناشی از افزایش نرخ بهره مالکانه و بهای خوراک پتروشیمی های گازی و انتشار اخبار و شایعات متعدد در این باره دانست.

وی افزود: با اقدامات مناسب اطلاع رسانی و شفاف سازی در این زمینه و تحرک مناسب حقوقی ها، آرامش نسبی به بازار برگشته است و پیش بینی می شود روند آتی بازار معقول و آرام باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت بازار سرمایه اخبار و گمانه زنی های بی پایه را رد کرد و گفت: افزایش قیمت خوراک براساس نرخی مناسب و معقول خواهد بود.

سنگ اهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر