کد خبر: 178299 A

یک کارشناس بورس در گفتگو با ایلنا:

سازمان بورس و اوراق بهادار تهران بهتر است به جای دادن تبلیغ در صدا و سیما به ترویج فرهنگ سرمایه گذاری در بورس از طریق آموزش آن در شبکه آموزش تلویزیون بپردازد.

یک کارشناس بورس بر لزوم آموزش سرمایه گذاری در بورس از طریق تلویزیون تاکید کرد.

مهیار بقایی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت کنونی سرمایه گذاری در بورس و نوسانات شاخص بورس اظهار داشت: در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد در تیر ماه شاهد رشد شاخص ها خواهیم بود البته این موضوع به انتشار اخبار مثبت از مذاکرات سیاسی که یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در بازار است نیز وابسته است.

وی ادامه داد: توافق بر سر پیش نویس نهایی نه تنها بر بورس بلکه بر همه بازارها تاثیر گذار است.

بقایی تصریح کرد: یکی از نقیصه های کنونی بازار سرمایه عدم محوریت کارگزاری ها، دستکاری و حمایت های بی مورد از بازار و عدم اطلاعات کافی سرمایه گذاران از بورس است.

وی ادامه داد: سازمان بورس و اوراق بهادار تهران بهتر است به جای دادن تبلیغ در صدا و سیما به ترویج فرهنگ سرمایه گذاری در بورس از طریق آموزش آن در شبکه آموزش تلویزیون بپردازد.

وی با انتقاد از سرمایه گذاری همه مردم در بورس گفت: تنها افرادی که سرمایه گذار واقعی هستند باید به این بازار ورود پیدا کنند نه عامه مردم که فرهنگ سرمایه گذاری در این بازار را نمی دانند و به دنبال سود دهی سریع در این بازار هستند.

این کارشناس بورس خاطر نشان کرد: در کشور به یکباره همه بازارها اعم از مسکن، سکه، خوردو و غیره با افزایش قیمت مواجه شدند اما دماسنج بورس آخرین بخشی بود که بالا رفت پس افرادی که به دنبال رشد سریع و سود زودبازده هستند بورس جای مناسبی برای سرمایه گذای آنها محسوب نمی شود.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر