کد خبر: 186899 A

شایان آرانی در گفتگو با ایلنا:

انتشار جزئیات بسته تحلیلی دولت تنها به نقاط ضعف و چالش های موجود پرداخته است و هیچ برنامه ای برای سیستم بانکی، وضعیت نقدینگی، ثبات بازار ارز و غیره در آن ارائه نشده است.

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: راهکاری در بسته خروج از تورم از سوی دولت ارائه نشده است.

شاهین شایان آرانی، کارشناس ارشد بازار سرمایه در خصوص انتشار بسته خروج از تورم دولت اظهار داشت: بسته حمایتی دولت تنها تحلیلی از شرایط اقتصادی موجود و عوامل پدید آورنده آن است و سیاست و برنامه ای برای خروج از رکود و ورود به رونق اقتصادی در این بسته مطرح نشده است.

وی ادامه داد: البته دولت با ارائه این بسته مبنا را بر نظر سنجی قرار داده تا افراد ذیصلاح برنامه های عملیاتی و اجرایی خود را برای خروج از وضعیت رکود تورمی اعلام کنند.

شایان آرانی با بیان اینکه این بسته پیام خاصی به همراه نداشت گفت: انتشار جزئیات بسته تحلیلی دولت تنها به نقاط ضعف و چالش های موجود پرداخته است و هیچ برنامه ای برای سیستم بانکی، وضعیت نقدینگی، ثبات بازار ارز و غیره در آن ارائه نشده است.

گفتنی است، دولت یازدهم به منظور ساماندهی اقتصاد و خروج از رکود تورمی دو روز پیش بسته تحلیلی دولت برای خروج از رکود را منتشر کرد، در این بسته تنها شرایط اقتصادی کشور طی دهه اخیر و عوامل پدید آورنده رکود مطرح شده ست.

رکود تورمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر