کد خبر: 232095 A

متقاضیان فروش اعم از شخص حقوقی و حقیقی می توانند از طریق یکی از مشاوران پذیرش در شرکتهای کارگزاری، مدارک پذیرش را تکمیل و پس از بررسی های صورت گرفته، اقدام به عرضه و معامله محصول خود کنند.

معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته در جهت گسترش بورس کالای ایران به عنوان مکان مناسب برای فعالیت سرمایه گذاران بازارهای مالی، تسهیل تامین منابع مالی و تقویت سرمایه گذاری و تولید، امکان فروش محصولات توسط اشخاص حقیقی در این بورس مهیا شد.

به گزارش ایلنا، مسعود سلطان زالی افزود: متقاضیان فروش اعم از شخص حقوقی و حقیقی می توانند از طریق یکی از مشاوران پذیرش در شرکتهای کارگزاری، مدارک پذیرش را تکمیل و پس از بررسی های صورت گرفته، اقدام به عرضه و معامله محصول خود کنند.

براساس این گزارش، بورس کالای ایران دارای سه بازار فیزیکی، فرعی و مشتقه است که در این بازارها انواع محصولات کشاورزی، فرآورده های نفتی و پتروشیمی و محصولات صنعتی و معدنی عرضه و دادوستد می شود؛ بنابراین از این پس تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند در گروه های کالایی مذکور محصولات خود را عرضه کنند.

همچنین محصولات پذیرش شده و قابل عرضه در بورس کالای ایران عبارتست از: محصولات صنعتی و معدنی شامل سنگ آهن، فولاد، آلومینیوم، مس، روی، سرب، سولفور مولیبدن، کنسانتره فلزات گرانبها، کک، سیمان، نیکل، شمش طلا و شمش نقره، فرآورده های نفت و پتروشیمی شامل وکیوم باتوم، سِلاپس واکس، لوب کات، قیر، روغن پایه، روغن موتور، پارافین، اسلاگ واکس، عایق رطوبتی، دوده صنعتی، مواد پلیمری، مواد شیمیایی، محصولات کشاورزی شامل انواع کنجاله دانه های روغنی، زعفران، عدس، نخود، گندم، جو، برنج، خرما، کشمش، تفاله چغندر قند، کنسانتره خوراک دام، ذرت، شکر، پسته،، مرغ منجمد، تخم مرغ، پنبه محلوج، زیره و چای.

بورس کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر