کد خبر: 246410 A

بحثواگذاری این دو تیم سالیان زیادی بود که در دستور کار مجلس و دولت قرار داشت و عرضه آنها در بورس و فرابورس به این دلیل عدم شفافیت حسابها و صورتهای مالی و نیز عدم سودآوری قابل انجام نبود و در نهایت تصمیم بر این شد، تا سرخابی‌ها از طریق مزایده واگذار شوند.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی: عرضه استقلال و پرسپولیس در بورس و فرابورس به دلیل عدم شفافیت حساب‌ها و صورت‌های مالی و نیز عدم سودآوری قابل انجام نبود و در نهایت تصمیم بر این شد تا سرخابی‌ها از طریق مزایده واگذار شوند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در پاسخ به این پرسش که چرا دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس در بورس و فرابورس عرضه نمی‌شوند، گفت: بحثواگذاری این دو تیم سالیان زیادی بود که در دستور کار مجلس و دولت قرار داشت و عرضه آنها در بورس و فرابورس به این دلیل عدم شفافیت حسابها و صورتهای مالی و نیز عدم سودآوری قابل انجام نبود و در نهایت تصمیم بر این شد، تا سرخابی‌ها از طریق مزایده واگذار شوند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد تکلیف پیش‌کسوتان و هواداران در این واگذاری تصریح کرد: خریداران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مکلف هستند، تا ۲۰ درصد هر یک از این دو تیم را حداکثر به همان قیمتی که خریداری کرده اند، به پیش‌کسوتان و هواداران در صورت درخواست بفروشند و مانعی نیز برای فروش بیشتر از ۲۰ درصد سرخابی‌ها وجود ندارد. وی در ادامه با اظهار امیدواری مبنی بر این که واگذاری این دو باشگاه منجر به رشد فوتبال و ورزش در کشور شود، در مورد شرایط حضور شبه دولتی‌ها در این واگذاری نیز گفت: هر شرکتی که دولتی باشد اجازه حضور در این واگذاری را بر اساس قانون ندارد و نهادهای عمومی غیردولتی هم نمی توانند بیش از ۴۰ درصد سهام این دو تیم را بخرند.

خصوصی سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر