کد خبر: 422160 A

ایلنا: بازار فرابورس ایران معاملات امروز دوشنبه را با نقل و انتقال ۲۹۱ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یکهزار و ۱۶۷ میلیارد ریال پشت سر گذاشت.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران؛ در میانه هفته معاملاتی جاری سهامداران شاهد خریدوفروش بیش از ۱۸۳ میلیون سهم به ارزش ۵۷۸ میلیارد ریال در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه نیز بودند که نماد معاملاتی شرکت پالایش نفت تهران با معامله ۲۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۹۳ میلیارد ریال، بالاترین ارزش معاملاتی و نماد شرکت ریل پرداز سیر با نقل و انتقال ۴۲ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۶۳ میلیارد ریال بیشترین حجم معاملات را از آن خود کردند.

شاخص کل فرابورس ایران نیز در پایان بازار افت ۲,۷ واحدی را در عملکرد روزانه خود به ثبت رساند که بخش عمده‌ای از این ریزش ناشی از تاثیر منفی نمادهای "مارون"، "دماوند" و "میدکو" بود. البته نمادهای "شتران"، "زاگرس" و "حکمت" سه نمادی بودند که با تاثیر مثبت خود بر آیفکس مانع از ریزش بیشتر آن شدند.

امروز بازار سهام فرابورس ایران شاهد بازگشایی و توقف نمادهای متعددی بود. نمادهای معاملاتی شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا به‌منظور برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام، شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام و نماد معاملاتی بانک سرمایه، با توجه به عدم ارائه اطلاعات، در پایان بازار متوقف شدند. همچنین در جریان بازار نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی خراسان با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر ارائه اطلاعات پیش‌بینی با محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی شد.

روز جاری همچنین نمادهای شرکت آتیه داده پرداز و دامداری تلیسه نمونه که هر دو با رشد قیمتی روبه‌رو شدند در صدر نمادهای پربازدید فرابورسی قرار گرفتند. ضمن آنکه نمادهای "بساما" و "غگلستا" با بیشترین رشد قیمتی و نمادهای "بالاس" و "وگستر" با بالاترین ریزش قیمتی روبه‌رو شدند.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز سرمایه‌گذاران معامله بیش از ۳۶۷ هزار ورقه به ارزش بیش از ۳۴۲ میلیارد ریال را تجربه کردند. در این بازار نماد "اخزا۴" با معامله ۱۰۶ هزار ورقه به ارزش ۱۰۵ میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملات را در میان سایر اوراق تجربه کرد. پس از آن به‌تریب نمادهای اخزا ۷ و ۵ با بالاترین حجم و ارزش مبادلاتی روبه‌رو شدند.

امروز در بازار ابزارهای نوین مالی شاهد تداوم روند ریزشی قیمت اوراق تسهیلات مسکن بودیم به طوری که امتیاز تسهیلات مسکن اسفند ۹۳ حدود ۴ درصد ریزش، بیشترین افت قیمتی را تجربه کرد. در نهایت هر ورقه تسه در بازه قیمتی ۷۶۲ تا ۸۸۲ هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.

ایران پالایش دماوند شاخص کل ارزش معاملات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر