کد خبر: 113116 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر:

باید با ساز و کارهای قانونی اعتماد لازم بین شرکت‌های بیمه و مردم را برقرار کنیم. / هجوم مردم به منطقه زلزله‌زده در ابتدای وقوع زلزله موجب بروز مشکلاتی در ورود امکانات شد.

کاظم مرادی در همایش نقش بیمه در کاهش بلایای طبیعی با اشاره به وقوع بلایای طبیعی در ایران و استان بوشهر گفت: در اثر زلزله شنبه بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان خسارت وارد شد و ۱۸۰۰ واحد مسکونی نیز خسارت جدی دیدند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مرادی اظهار داشت: از این تعداد یک‌هزار و ۲۳۸ واحد در حال بازسازی است و پیشرفت یک‌هزار و ۸۰ واحد نیز تا سقف بوده است.
وی با بیان اینکه مدیریت جامع و فرماندهی واحد از رموز موفقیت مدیریت بحران در زلزله شنبه بود، بیان داشت: پیام روحیه‌بخش مقام معظم رهبری موجب افزایش انگیزه مسئولان برای کار بیشتر شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: هجوم مردم به منطقه زلزله‌زده در ابتدای وقوع زلزله موجب بروز مشکلاتی در ورود امکانات شد.
مرادی نبود اعتبارات خاص برای هزینه کرد در مواقع ضروری را از دیگر مشکلات در زمان بحران عنوان کرد و گفت: اسکان موقت زلزله‌زدگان از دیگر مشکلات در زمان زلزله شنبه بود که از محل اعتبارات وزارت نفت، مبلغی برای تهیه کانکس برای اسکان زلزله‌زدگان در دولت تصویب شد.
وی بر بیمه اجباری از سوی اماکن مسکونی تاکید کرد و گفت: باید با ساز و کارهای قانونی اعتماد لازم بین شرکت‌های بیمه و مردم را برقرار کنیم.

استان بوشهر ایران دولت زلزله شرکت های بیمه مدیریت بحران مشکلات مقام معظم رهبری وزارت نفت بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر