کد خبر: 117587 A

سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دین‌مداری، تقویت تفکر مذهبی در و اجرای عزاداری‌های منسجم به شیوه‌ای که همواره ائمه در نظر داشتند با حضور و نظارت مبلغان در این اماکن برگزار می‌شود.

سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دین‌مداری، تقویت تفکر مذهبی در و اجرای عزاداری‌های منسجم به شیوه‌ای که همواره ائمه در نظر داشتند با حضور و نظارت مبلغان در این اماکن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزار ایلنا، حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان در نشستی خبری با بیان اینکه مراسم سوگواری بصیرت عاشورایی همزمان در سراسر کشور با شروع ماه محرم در بوشهر برگزار می‌شود، گفت: علت نام‌گذاری این ایام به این نام این بود که جلوی عده‌ای برای گمراه کردن جوانان ما گرفته شود.

وی با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند در عاشورا انحراف به وجود بیاورند، گفت: مبنای کار بر اساس بصیرت و تامل در برنامه عاشوراست و می‌خواهیم برنامه را طوری طراحی کنیم که از این آسیب‌ها در امان بماند.

وی با بیان اینکه در ۴۰ بقعه شاخص استان برنامه داریم، گفت: قریب به ۵۰ مبلغ در سراسر استان داریم که ۲۷ نفر از آنها از قم آمده و مابقی بومی هستند.

وی با بیان اینکه یک روز قبل از شروع عاشورا برنامه‌های ما شروع می‌شود، گفت: یک روز قبل از شروع محرم حرکت دسته‌جات و غبارروبی را در برنامه داریم و بعد از آن به استقبال محرم می‌رویم.

محمدیان با بیان اینکه در این ادیان برنامه‌های متنوعی در دستور کار داریم، گفت: برگزاری خیمه‌های معرفت و برگزاری بحث‌های آسیب‌شناسی و نشست‌های مربوط به گفتمان دینی و مذهبی همراه با پرسش و پاسخ مشاوران و روحانیون و برگزاری نماز ظهر عاشورا به صورت شاخص از برنامه‌های شاخص در این ایام عزیز است.

وی با بیان اینکه ما باید در کنار برنامه‌ریزی‌های مذهبی برای اعیاد هم برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم، افزود: باید به تفکر دینی و مذهبی مردم رسیدگی شود و این طرح برای شناساندن فرهنگ عاشورا همزمان در سراسر کشور با همکاری مبلغان در بقاع متبرکه اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دین‌مداری، تقویت تفکر مذهبی در میان مردم و اجرای عزاداری‌های منسجم به شیوه‌ای که همواره ائمه در نظر داشتند با حضور و نظارت مبلغان در این اماکن برگزار می‌شود.

محمدیان با اعلام اینکه مشاوره وقف نیز در این ایام به مردم در بقاع متبرکه ارائه خواهد شد، گفت: هم اینک موقوفات استان فقط برای عزاداری است و می‌طلبد واقفان به میلاد ائمه نیز توجه داشته و در این زمینه نیز اقدام کنند.

استان بوشهر پرسش و پاسخ دین شاخص عاشورا عزاداری فرهنگ ایثار و شهادت قم محرم نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر