کد خبر: 119696 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

با توجه توجه به دیپلماسی قوی دولت و ثبات نرخ ارز بخش عمده ای از بار روانی که بر روی بخش تولید بود، برداشته شده است.

تابش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر پیرامون بازتاب منفی بخشی از سخنانش در شورای شهر بوشهر در یک از سایت‌های خبری محلی گفت: بحثسخنان بنده در شورا در این سایت به صورت ابتر و گزیده آمده که به جای انتقال اصل موضوع مورد اشاره که ناراحتی من از اینکه مدیری باشم که در استانی خدمت می‌کند که میدان میوه و تربار را در مرکز آن وجود ندارد، به ایجاد مطلبی غیر واقع در آمده است که موجب ناراحتی خوانندگان آن مطلب می‌شود. من از همین جا اعلام می‌کنم که خودم را نوکر و خدمتگذار مردم نجیب، مهمان نواز و ولایت‌مدار بوشهر می‌دانم و خدمت به این مردم را افتخار خود می‌دانم و این خبر را که آن را تکذیب می‌کنم و امیدوارم حاصل اشتباه خبرنگار باشد و نه غرض ورزی و از تمام کسانی که از این بابت آزرده شده‌اند طلب پوزش می‌کنم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: با توجه توجه به دیپلماسی قوی دولت و ثبات نرخ ارز بخش عمده‌ای از بار روانی که بر روی بخش تولید بود، برداشته شده است و با قول‌های مساعدی که دولت در زمینه حمایت از تولید و اسناد اعتباری و تسهیلات و برداشتن بروکراسی‌های ترخیص کالا در گمرکات داده است، شاهد تحرک ملموسی در بخش تولید در سراسر کشور و به تبع آن استان هستیم و این مسئله در مراجعات صنعت کاران، معدن کاران و سرمایه گذاران به بخش‌های دولتی مشهود است و مجموع عوامل بیان شده باعثشده است تا یک امید به آینده‌ای در میان این قشر ایجاد شود به گونه‌ای که تمام تلاش خود را به کارمی گیرند تا تولید خود را بالا ببرند.

تابش در ادامه افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۵۶۰ هزارتن کالا به ارزش ۳۴۱۹ ملیون دلار از گمرکات استان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش داشته است و به انضمام میعانات گازی ۱۰۱۵۸ هزارتن کالا به ارزش ۷۴۲۹ میلیون دلار بوده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه از نظر وزنی ۵۴ درصد و از نظر ارزی ۳۲ درصد افزایش داشته است. همچنین در شش ماهه اول سال جاری از طریق گمرکات استان ۶۱۳هزار تن کالا به ارزش ۱۲۹۱ ملیون دلار وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۸ درصد و از نظر ارزی ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که پیگری‌ها شما از بدو حضورتان در صنعت ومعدن بوشهر در خصوص راه اندازی تشکل‌ها غیر دولتی در صنعت، معدن و بازرگانی چه نتیجه‌ای داده است گفت: اثبات شده است که یکی از ابزار‌های اصلاح فضای کسب وکار تشکل واحد‌های صنفی غیر دولتی است. از بهمن ماه سال گذشته تا کنون مقدمات تشکل خانه صنعت معدن فراهم شده است، انجمن صنعت کاران ومعدن کاران به روز و فعال شده است، اتاق بازرگانی مانند گذشته به فعالیت خود ادامه می‌دهد، انجمن طراحان و بافنده گان فرش دست باف طی یک ماه آینده راه اندازی خواهد شد و رایزنی‌های لازم برای فعال سازی سایر NGOهای لازم در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در ادامه خاطر نشان شد در بحثبازرگانی داری اولویت‌هایی هستیم که یکی از آن‌ها راه اندازی پایانه صادرات مواد معدنی است که جز مصوبات دولت قبل بوده و هیچ اقدامی بر روی آن انجام نشده بود و با توجه به میزبانی قطر برای جام حهانی فوتبال و نیاز این کشور به راه اندازی و توسعه زیر ساخت‌های لازم ورزشی صادرات مواد معدنی از بوشهر به این کشور برای ایران وقطر اقتصادی ومقرون به صرفه است بر همین اساس کنسرسیومی توسط اتاق بازرگانی برای راه اندازی پایانه صادرات مواد معدنی شکل گرفته است همچنین در این راستا مجوز لازم برای اعزام هییت تجاری به کشور قطر گرفته شده است و تا پایان سال جاری این هئیت اعزام خواهد شد.

تابش پیرامون عدم وجود قیمت مشخص برای ماهی ومیگو دریایی در استان که یکی از مشکلات مبتلا به مردم استان است گفت: تعیین قیمت ماهی ومیگو دریایی به بررسی چندین فاکتور تاثیر گذار بر آن بستگی دارد که با همکار چند دستگاهی مانند شیلات استان و اتحادیه‌های صیا‌دان استان مشغول جمع آوری این متغیر‌ها هستیم تا به ارائه آن‌های به یکی از دانشگاه‌های اقتصادی کشور فرمول قیمت ماهی و میگو دریای استان را استخراج کنیم.

ایران حمایت از تولید دولت رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان سرمایه گذاران صنعت فوتبال مشکلات نرخ ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر