کد خبر: 123962 A

گزارشی از پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشمی در بوشهر؛

ما در این فکر هستیم در صورت برگزاری مجدد در سال آینده در آن شرکت کنیم یا خیر. / نمایشگاه بوشهر باید در عسلویه برگزار می‌شد، نه در ۳۰۰ کیلومتری آن. / تبلیغات کار‌شناسی شده‌ای برای نمایشگاه صورت نگرفته است و تاکنون میزان بازدیدکنندگان بسیار کم بوده است.

پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشمی که طبق اعلام قبلی قرار بود چهارم آذر ماه در بوشهر افتتاح شود، با یک روز تاخیر از امروز به صورت رسمی، کار خود را در سکوت و آرامش آغاز کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، این نمایشگاه به همت منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان بوشهر برگزار می‌شود. در ابتدای ورود به مجموعه این نمایشگاه، مشاهده پارکینگ خالی و سکوت و آرامش حاکم، بیننده را دچار این شک می‌کند که شاید در محل یا زمان برگزاری نمایشگاه دچار اشتباه شده‌ است، اما در ادامه با دیدن غرفه‌هایی که به صورت پراکنده در محوطه خود نمایشگاه برپا شده بودند، این اطمینان ایجاد می‌شود که محل برگزاری نمایشگاه همین‌جاست.
برای آگاهی از وضعیت نمایشگاه، پای صحبت چند تن از غرفه‌داران می‌نشینیم. «اصغر تکمار» مدیر عامل شرکت تکوین صنعت افراء با اشاره به عدم استقبال مناسب از این نمایشگاه، گفت: نمایشگاه بوشهر باید در عسلویه برگزار می‌شد، نه در ۳۰۰ کیلومتری آن. در این صورت حداقل کارمندان و کارکنان صنعت نفت که در منطقه فعالیت می‌کنند از نمایشگاه بازدید می‌کردند و نمایشگاه در این سکوت و سکون برگزار نمی‌شد.
او در ادامه پیشنهاد داد: بهتر است نمایشگاه خوزستان و بوشهر در یک نمایشگاه برگزار شود.
تکمار به ناهماهنگی‌های موجود پرداخت و گفت: ما در اینجا شاهد بی‌نظمی‌ها و بدقولی‌های متعدد بودیم. روز اول نمایشگاه که بدون بازدید کننده و بدون اینکه افتتاحیه برگزار شود به پایان رسید و الان منتظریم وضعیت روز دوم را ببینیم.
«کیوان فرهادی» مدیر بازرگانی شرکت ایرانیان و ارم گروه منطقه آزاد انزلی هم در این رابطه گفت: این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه خوزستان اصفهان و تهران دارای نقاط ضعف متعددی‌ست. ما در این فکر هستیم در صورت برگزاری مجدد در سال آینده در آن شرکت کنیم یا خیر.
او به ضعف‌ اطلاع رسانی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت که تبلیغات خوبی برای این نمایشگاه صورت نگرفته است.
فرهادی درباره مشکلات دیگر این نمایشگاه نیز گفت: ما در برپایی غرفه شرکت دچار چندین مشکل متفاوت بودیم؛ آژانس تاکسی در نمایشگاه وجود ندارد، رستوران وجود ندارد و از نظر امکانات رفاهی نمایشگاه سطح بسیار پایینی دارد.
«امیر سرمدی» مدیر عامل مجموعه اپکو، غرفه‌دار دیگری بود که پیرامون مسائل و مشکلات نمایشگاه گفت: برگزاری نمایشگاه از بعد مدیریت خیلی ضعیف بوده است. مدیران نمایشگاه با الگو برداری از سایر نمایشگاه‌ها می‌توانستند بهتر عمل کنند.
او افزود: تبلیغات کار‌شناسی شده‌ای برای نمایشگاه صورت نگرفته است و تاکنون میزان بازدیدکنندگان بسیار کم بوده است.

استان بوشهر اصفهان انرژی پالایش تاکسی تبلیغات صنعت گاز مدیر عامل شرکت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر