کد خبر: 139351 A

استاندار بوشهر:

با الحاق جزیره نگین به محدوده بندر بوشهر ضمن افزایش مساحت باراندازی محوطه گمرگ و بندر بوشهر ظرفیت میزان تخلیه و بارگیری کالا دراین بندر از ۵ میلیون تن در سال به ۲۰ میلیون تن افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهر گفت: برای توسعه فعالیت‌های بندری جزیره نگین با ۴۲۰ هکتار مساحت به بندربوشهر افزوده می‌شود که ساخت راه ارتباطی از بندر به آن ضروری‌ست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا مصطفی سالاری در بررسی وضعیت جزیره نگین با بیان اینکه توسعه محدوده بندر بوشهر را یکی از طرح‌های مهم و زیربنایی دانست و اظهار کرد: با الحاق جزیره نگین به محدوده بندر بوشهر ضمن اینکه مساحت باراندازی محوطه گمرگ و بندر بوشهر افزایش می‌دهد ظرفیت میزان تخلیه و بارگیری کالا دراین بندر از ۵ میلیون تن در سال به ۲۰ میلیون تن افزایش می‌یابد.
وی تصریح کرد: درصددهستیم راه مواصلاتی جزیره نگین به بندر بوشهر با همکاری سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شود که برای این منظور طرح مطالعاتی و انتخاب سرمایه‌گذار در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار بوشهرتصریح کرد: با اجرای طرح مواصلاتی جزیره نگین به بندر بوشهر ضمن اینکه بار ترافیکی وسائط سنگین باری در جاده اصلی بوشهر کاهش می‌یابد زمینه رونق بندر بوشهر و اشتغال دراین بندر فراهم می‌شود.
دکترسالاری از افزایش پسکرانه بندر بوشهر خبرداد و گفت: جزیره نگین با محدوده مناسب امکان ساخت پسکرانه بندر بوشهر در آن فراهم است که می‌توان بزرگ‌ترین اسکله کانتینری کشور در آن ایجاد کرد.
وی با اشاره به اینکه زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جزیره نگین بوشهر فراهم است گفت: بخش خصوصی با سرمایه گذاری در ساخت اسکله و انبار نگه‌داری کالا در جزیره نگین درمدت کوتاهی شاهد بازگشت سرمایه و سود در نظر گرفته می‌شوند.
استاندار بوشهرتصریح کرد: با اجرای طرح مطالعه الحاق بندربوشهر به جزیره نگین، اجرای محور نگین به بوشهر در مدت ۲ سال اجرایی می‌شود.
سرپرست بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: جزیره نگین با مساحت ۴۲۰ هکتار در اجرای طرح توسعه بندر بوشهربه این بندر افزوده که با الحاق آن آینده بوشهر در عرصه تجارت دچار تحول بزرگی می‌شود.
فتح‌الله خوشبختی با بیان اینکه بندر بوشهر با داشتن ۱۷ پست اسکله جایگاه مهمی در عرصه تجارت دارد اظهار کرد: بندر بوشهر با داشتن ۱۷ اسکله ظرفیت تحلیه و بارگیری سالانه آن ۵ میلیون تن است.
رئیس پار ک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر نیز گفت: برای توسعه فعالیت‌های علمی و فناوری و ایجاد مراکز دانشگاهی و صنعتی دهکده دانایی محور بوشهربه جزیره عباسک منتقل می‌شود.
مهدی محمدی گفت: جزیره عباسک یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد که ۴۰۰ هکتار آن برای ایجاد دهکده دانایی محور دراختیار پارک علم و فنآوری خلیج فارس بوشهر قرار گذاشته شده است.
وی با اشاره به اقدامات این پارک در زمینه توسعه فعالیت‌های علمی و فناوری گفت: یکی از وظایف پارک‌های علم و فناوری این است که با اتخاذ برنامه‌های منسجم تلاش کند تا مراکز دانشگاهی و صنعتی در یک سایت ویژه مستقر شوند.

اشتغال بخش خصوصی تجارت جاده خلیج فارس سرمایه سرمایه گذاری سرمایه گذاری بخش خصوصی علم و فناوری علمی و فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر