کد خبر: 139358 A

کمیته امداد استان بوشهر چهار مجتمع فرهنگی و تربیتی دارد که در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه و دشتی خدمات مختلفی ارائه می‌کنند.

فرید محبی در کارگروه مجتمع‌های فرهنگی، تربیتی و آموزشی کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: تاکنون از مجموع ۴ خوابگاه دانش‌آموزی دو مجتمع به مجتمع استعدادهای درخشان تبدیل شده است که تلاشمان این است که این مراکز را برای دانش‌آموزان نخبه و با استعداد تحت حمایت افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، محبی افزود: توجه دانش‌آموزان خصوصا دانش‌آموزان با استعداد و مستعد تحصیل تحت حمایت یکی از کارهای مهم فرهنگی در امداد است، کمیته امداد با تدوین و اجرای برنامه‌ای درست می‌تواند خروجی‌های خوبی داشته باشد.

وی ضمن بیان اینکه مدیران کمیته امداد شهرستان‌ها باید هفتگی از مجتمع‌های این نهاد بازدید کنند افزود: باید در بازدید شرایطی فراهم شود که دانش‌آموزان عضو خوابگاه در نشستی با مدیران بتوانند مشکلات خود را بازگو کنند.

محبی خاطرنشان کرد: مشاوران خوابگاه باید با مشاوران مدرسه دانش‌آموزان در ارتباط باشند و برای حل مشکلات مختلف دانش‌آموزان با یکدیگر همکاری کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان بوشهر گفت: تا حد امکان باید دانش‌آموزان به رشته با بازار کار خوب راهنمایی شوند و فرهنگ کارآفرینی در خوابگاه‌ها ترویج داده شود.

وی به ارائه خدمات مختلف آموزشی، مشاوره‌ای و بهداشتی در این مجتمع‌ها اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان با معدل بالا باید تشویق شوند.

محبی اظهار داشت: کمیته امداد استان بوشهر ۴ مجتمع فرهنگی و تربیتی دارد که در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه و دشتی خدمات مختلفی ارائه می‌کنند.

وی افزود: یکی از خدماتی که در طول سال به دانش‌آموزان این خوابگاه‌ها ارائه می‌شود خدمات بهداشتی، درمانی و بیمه‌ای‌ست.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان بوشهر عنوان کرد: اهدای سبد بهداشتی با ارزش تقریبی ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال که شامل بسته‎های بهداشت فردی، عمومی و کمک‌های اولیه، معاینه و غربالگری دانش‌آموزان و درمان آن‌ها است و اهداء سبد بهداشتی فردی و عمومی به ارزش ۱۴۵ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال از جمله کمک‌های صورت گرفته بهداشتی و درمانی در سال جاری است.

محبی خاطرنشان کرد: همچنین برای دانش‌آموزان فاقد کارت درمانی که در روستا ساکن هستند این کارت تهیه و در اختیار آن‌ها قرار گرفت.

وی یادآور شد: در این خوابگاه‌ها ۲۵۰ دانش‌آموز از خدمات فرهنگی، آموزشی و مشاوره‌ای کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

استان بوشهر بازار کار بهداشتی و درمانی دانش آموز دانش آموزان درمان کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی مدرسه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر