کد خبر: 142731 A

مدیر کل بنیاد شهد و امور ایثار گران استان بوشهر در گفتگو با ایلنا:

استان بوشهر داری ۱۸ شهید ۲۸ جانباز و ۷ آزاده انقلاب اسلامی است. در همین راستا بنیاد شهید و امور ایثار گران استان بوشهر به منظور گرامی داشت دهه مبارک فجر و به پاس زحمات این عزیزان برنامه‌هایی از هفته استقبال تا پایان دهه فجر اجرا خواهد کرد.

استان بوشهر داری ۱۸ شهید ۲۸ جانباز و ۷ آزاده انقلاب اسلامی است. در همین راستا بنیاد شهید و امور ایثار گران استان بوشهر به منظور گرامی داشت دهه مبارک فجر و به پاس زحمات این عزیزان برنامه‌هایی از هفته استقبال تا پایان دهه فجر اجرا خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، محمد حاجی‌زاده مدیر کل بنیاد شهد و امور ایثار گران استان بوشهر در حاشیه بازدید از مجتمع توانبخشی فرهنگی هنری ورزشی ایثار گفت: فرا رسیدن دهه فجر این پیروزی بزرگ ملت ایران را که باعثاستقرار نظامی بر پایه اسلام ناب محمدی شد و موج بیداری اسلامی را در جهان به راه انداخت را به جامعه خانواده معزز شهدا ایثارگران و جانبازان و همچنین عموم ملت ایران تبریک می‌گویم. استان بوشهر دارای ۱۸ شهید ۲۸ جانباز و ۷ آزاده انقلاب اسلامی است در همین راستا بنیاد شهید و امور ایثار گران استان بوشهربه منظور گرامی داشت دهه مبارک فجر و به پاس زحمات این عزیزان برنامه‌هایی از هفته استقبال تا پایان دهه فجر اجرا خواهد کرد.

حاجی‌زاده در ادامه اهم این برنامه را اینگونه برشمرد: انجام کمیسیون پزشکی با حضور ۲۵۰ نفر جانباز، غبار روبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا در سراسر استان، جمع آوری خاطرات ایثار گران دوران انقلاب در طرح تاریخ شفاهی انقلاب، انجام طرح پایش سلامت برای خانواده‌های محترم شهدا و جانبازان ضایع قطع نخایی، تجلیل از ایثارگران و خانواده‌های معزز شهدا، دیدار از خانوده‌های معزز شهدا، ایثار گران و جانبازان انقلاب، پرده برداری از نام ۲۱۱۸ شهید و تمصال مبارک شهدای انقلاب در گلزار شهدای مراکز شهرستان‌ها، افتتاح طرح سامان دهی ۲۱ گلزار شهدا، کلنگ زنی طرح ساماندهی ۱۴ گلزار شهدا و مسابقات فرهنگی و هنری.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان بوشهر در ادامه خاطر نشان شد: در استان تعداد ۲۰۹ گلزار شهید با ۱۹۶۱ مزار داریم که از این تعداد ۱۴۸گلزار با ۱۷۷۰ مزار سامان دهی شده است و ۱۳ گلزار در قالب ۶۷ مزار شهید در دست اقدام است. استان بوشهر در سال جاری در طرح سامان دهی گلزار شهدا توانسته مقام اول را در سطح کشور کسب کند که در اینجا از همه همکارانم به ویژه در حوزه معاونت عمرانی تشکر می‌کنم. اعتبارات سال جاری برای ساماندهی گلزار‌ها ۳ میلیارد ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که ۱میلیارد ۲۰۰ میلیون تومان آن تخصیص یافته است.

وی در ادامه خاطر نشان شد مجتمع توانبخشی فرهنگی هنری ورزشی ایثار با ۱۳ هزار متر مربع در دو فاز در حال احداثاست که فاز اول آن با ۴۸۰۰ متر زیر بنا در حال اجراست و بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاز دو آن ۸۲۰۰ متر مربع است. فاز اول شامل کلینک درمانی و دیگر بخش‌های درمانی مورد نیاز جانبازان و ایثار گران و خانواده‌های شهدا و همچنین استخر، سالن چند منظوره، رستوران، گالری و غیره می‌شود.

استان بوشهر انقلاب انقلاب اسلامی بنیاد شهید بیداری اسلامی جامعه جهان دهه فجر سلامت فرهنگی هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر