کد خبر: 154476 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر:

برنامه های اوقاف برای نوروز ۹۳ سوگواره یاس نبوی، آرامش بهاری و خیمه های معرفت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: امامزاده‌های استان برای میزبانی از مردم در لحظه تحویل سال آمادگی دارند و برنامه و مراسم خاصی را برای ایام عید نوروز تدارک دیده‌اند.

به گزارش خبرنگار حبر گزاری ایلنا، حجت‌الاسلام مرتضی محمدیان در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه برنامه‌های عید نوروز در ۹ امامزاده استان به صورت ویژه برگزار خواهد شد، افزود: این برنامه‌ها با برپایی خیمه‌های معرفت همراه است که سه روحانی در آن‌ها مستقر خواهند شد و آموزش تلاوت قرآن به کودکان، مشاوره به خانواده‌ها و پاسخ به سوالات شرعی را در دستور کار خود دارند.
وی اضافه کرد: در ایام نوروز ۹۳ طرح آرامش بهاری همزمان با سراسر کشور در ۶۰ امامزاده در استان بوشهر برگزار می‌شود و تلاوت زیارت آل یاسین، پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری و تلاوت دعای کمیل از جمله برنامه‌هایی است که در روز و شب عید در این امامزادگان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بیان داشت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، این سازمان آمادگی لازم برای پذیرایی و اسکان مهمانان نوروزی در امامزادگان و بقاع متبرکه را دارد.

محمدیان سوگواره یاس نبوی را از دیگر برنامه‌های اوقاف برای‌ایم نوروز عنوان کرد و افزود: این سوگواره از ۵ تا ۱۴ فروردین و همزمان با دهه فاطمیه دوم در امامزادگان استان برگزار و ضمن عزاداری برای دخت نبی اکرم(ص)، فضایل بیکران بانوی دو عالم برای مردم معرفی خواهد شد.

وی افزود: مهم‌ترین برنامه در این سوگواره، برپایی همایش رهروان یاس نبوی است که توسط بانوان در بعد از ظهر روز ۱۴ فروردین سال آینده اجرا می‌شود و در عصر این روز نیز شام غریبان حضرت زهرا برای اولین بار برگزار خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بیان داشت: سیاست این اداره کل در برگزاری به دور از هر گونه کدورت برنامه‌های این ایام در کشور و به ویژه در استان بوشهر است و علاقه مندان اهل سنت به حضرت فاطمه(س) نیز در این مراسم حضور خواهند یافت.

استان بوشهر اصحاب رسانه اوقاف و امور خیریه پیام نوروزی حضرت فاطمه عزاداری کودکان لحظه تحویل سال مقام معظم رهبری نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر