کد خبر: 167454 A

امروز ۸ روز است که حدود ۴۰۰ کارگر کارخانه سیمان دشتستان در واکنش به بی‌توجه‌ای کارفرما به درخواستشان از غذا خوردن در کارخانه خوداری می‌کنند / به ادعای کارفرما، کارگران تا همین دیروز در کارخانه غذا می‌خوردند / امروز در محل اداره کار دشتستان برای پیگیری مطالبات کارگران این واحد تولیدی جلسه‌ای با حضور نمایندگان کارگران و کارفرما برگزار شده‌است.

اعتراض صنفی کارگران کارخانه سیمان دشتستان که از ۱۵ اردیبهشت ماه آغاز شده است وارد هشتمین روز خود شد.

«محمد اسماعیل محمد صالحی» یکی از کارگران کارخانه سیمان دشستستان در این باره به ایلنا گفت: امروز ۸ روز است که حدود ۴۰۰ کارگر کارخانه سیمان دشتستان در واکنش به بی‌توجه‌ای کارفرما به درخواستشان از غذا خوردن در کارخانه خوداری می‌کنند.

او گفت: کارگران این واحد صنعتی در عین حال که خواستار پیگیری مطالبات صنفی خود، دغدغه تولید نیز دارند و از مدیریت کارخانه و مسئولان استانی انتظار دارند که به دغدغه‌های آن‌ها رسیدگی کنند.

وی افزود: با پی گیری کارگران سیمان دشتستان، صبح امروز در محل اداره کار ورفاه اجتماعی منطقه برای پیگیری مطالبات کارگران این واحد تولیدی جلسه‌ای تشکیل شد که در آن نماینده کارگران و نماینده کارفرما نیز حضور داشتند.

به گفته وی، مهم‌ترین خواسته کارگران این کارخانه موضوع تغییر عنوان شغلی در قرار دادهای کار است که باعثمحرومیت کارگران از مزایای قانونی شده است.

او بابیان اینکه کاهش اضافه کاری، حق شیفت وتغییر زمان شیفت کاری از دیگر مطالبات کارگران این واحد صنعتی است، اظهار داشت: موضوع دیگیری که برای کارگران این کارخانه حائز اهمیت است محاسبه پاداش تولید بر اساس تولید «کلینکر(میزان تولید)» است که در حال حاضر گفته می‌شود این پاداش‌ها باید بر اساس فروش کلینکر محاسبه شود.

توضیحات کارفرما
در این رابطه آقای «کورش ظفری» رئیس کارخانه سیمان دشتستان با تکذیب اعتراض کارگران این واحد تولیدی به شیوه خود‌داری از خوردن غذا در ساعات کاری، گفت: کارگران تا همین دیروز در رستوران کارخانه غذا می‌خورده‌اند.

وی در عین حال وظیفه ارائه توضیحات بیشتر در خصوص مطالبات صنفی کارگران را به مسئولان روابط عمومی این سیمان دشتستان محول کرد اما در ‌‌نهایت مسئول روابط عمومی این واحد تولیدی در پاسخ به خبرنگار ایلنا اینطور استدلال کرد که بدون اطلاع و هماهنگی با کارفرما نمی‌تواند در مورد وضعیت کارگران پاسخی بدهد.

گفتنی است، موضوع اعتراض صنفی کارگران کارخانه سیمان دشتستان امروز صبح در حالی از سوی رئیس کارخانه تکذیب می‌شود که پیش‌تر در ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری، جانشین وی آقای «نیری فر» غذا نخوردن تعدادی حدود ۴۵ نفر از کارگران را تایید کرده بود.

روابط عمومی سیمان کلینکر کورش کارگران کارخانه صنفی کارفرما دشتستان غذا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر