کد خبر: 170640 A

در جریان سفر وزیر ورزش به استان بوشهر محقق شد؛

وزیر ورزش و جوانان در بدو ورود به استان بوشهر هدف از سفر به استان بوشهر را بهره‌برداری از چند پرژه ورزشی و بررسی زیرساخت‌های ورزشی در استان اعلام کرد

محمود گودرزی صبح امروز وارد عسلویه شد و مورد استقبال معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و مسئولان شهرستان عسلویه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، وزیر ورزش و جوانان در بدو ورود به استان بوشهر هدف از سفر به استان بوشهر را بهره‌برداری از چند ورزشی و بررسی زیرساخت‌های ورزشی در استان اعلام و اظهار کرد: استان بوشهر از استانهایی است که به لحاظ زیرساخت‌های ورزشی نسبت به جمعیت ورزشکار آن نیاز به توجه جدی دارد که اینن مهم در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز با اشاره به بهره‌برداری از استادیوم ورزشی عسلویه گفت: در این سفر استادیوم ورزشی عسلویه که در زمینی به مساحت هشت‌هزار متر مربع با اعتبار ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی ساخته شده به بهره‌برداری رسیده است.

محمود گودرزی ک، در آیین بهره‌برداری از زمین چمن مصنوعی سیراف اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در منطقه پارس جنوبی یکی از نیازهای اساسی است که لازم است به این مهم توجه جدی شود.

وی با اشاره به بهره‌برداری از زمین چمن مصنوعی سیراف تاکید کرد: مسئولان سیراف خواستار ایجاد سکوی تماشاچی و نورافکن ورزشگاه سیراف شدند که ۵۰ درصد اعتبار این تجهیزات و دیگر لوازم مورد نیاز آنان از سوی وزارت ورزش و جوانان تامین و مابقی از اعتبارات استانی پرداخت شود.

محمود گودرزی در ادامه سفر به شهرستانهای کنگان و عسلویه طرح ورزشی سالن رزمی شهر بنک را به بهره‌برداری رساند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با بیان اینکه ساخت سالن رزمی شهر بنک از خواسته‌های ورزشکاران در سفر مقام معظم رهبری به عسلویه بود اظهار کرد: سالن رزمی شهر بنک با اعتبار شش میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی با زیربنای ۴۸۰ متر مربع ساخته شده است.

رضا جمشیدی با اشاره به اینکه این سالن رزمی مطالبات ورزشکاران در شهربنک پاسخگو است تصریح کرد: ورزشکاران بنک در شهرستان کنگان همواره برای اجرای برنامه‌های ورزشی به شهرهای همجوار عزیمت می‌کردند که اکنون در آستانه فصل تابستان، دانش‌آموزان و دانشجویان مشکلات ورزشی خود را در شهر خود برطرف می‌کنند.

محمود گودرزی درادامه سفر به استان بوشهر ظهر امروز در آیین افتتاح زمین چمن طبیعی شهر زلزله‌زده شنبه با بیان اینکه توجه به زیرساخت‌های ورزشی از مهم‌ترین اولویت‌های طرح‌ها است اظهار کرد: در سفر به استان بوشهر از چندین طرح ورزشی بهره‌برد اری می‌شود که تحول مهمی در زیرساخت‌های ورزشی استان بوشهر ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی در استان بوشهر ۱۲ سانتی متر مربع از میانگین کشوری بالاتر است تصریح کرد: سطح سرانه فضای ورزشی بوشهر از سطح کشور بالاتر است به طوری که میانگین سرانه فضای کشور ۷۰ سانتی‌متر و استان بوشهر ۸۲ سانتی‌متر است.

وزیر ورزش و جوانان از مقدور نبودن پرداخت تسهیلات مزدوجین خبرداد و گفت: پرداخت تسهیلات ویژه مزدوجین در حال حاضر امکان پذیر نیست چراکه اعتبار صندوق جوابگوی متقاضیان نیست.

گودرزی از کمک به هیئت‌های ورزشی خبرداد و گفت: در سفر به استان بوشهر سعی می‌شود بخشی از مشکلات مالی هیئت‌های ورزشی این استان برطرف شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر با بیان اینکه زمین چمن طبیعی شهر زلزله‌زده شنبه به بهره‌برداری رسید تاکید کرد: این زمین ورزشی که اعتبارات آن از محل ستاد حوادثغیرمترقبه تامین شده با زیربنای هشت‌هزار و ۴۰۰ متر مربع و با اعتبار هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ساخته شده است

در ادامه سفر به ظهر سالن چند منظوره روستای سنا افتتاح شد و در اختیار ورزشکاران این روستا قرار داد.

استان بوشهر پارس جنوبی دانش آموزان و دانشجویان دستگاه های اجرایی رهبر معظم انقلاب اسلامی زمین مدیر کل ورزش و جوانان استان مشکلات مقام معظم رهبری ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر