کد خبر: 219244 A

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر؛

امسال تخصیص اعتبارات تملک دارایی استان بوشهر رضایت بخش‌ است. به‌گونه‌ای که تاکنون ۷۵ درصد این اعتبارات و ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده استان بوشهر تخصیص یافته است.

مدیران در پیگیری‌های خود برای جذب اعتبار از ظرفیت نمایندگان و ارتباطات استانداری در وزارتخانه‌ها بهره بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا عوض‌پور در نشست با مسئولان استان بوشهر با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش و با بیان اینکه طرح‌های مهمی در حوزه توسعه استان بوشهر در دست اجرا است، گفت: طرح‌های مهم و زیربنایی در استان بوشهر، در حوزه‌های گوناگون عمرانی و توسعه‌ای در دست اجرا است که لازم است با تزریق اعتبارات ملی در تسریع ساخت آن‌ها تلاش شود.

وی با بیان اینکه توجه به بودجه متمرکز ملی باید مد نظر مدیران دستگاه‌های اجرایی باشد، بیان کرد: بیش از ۸۵ درصد بودجه عمرانی کشور در اختیار وزاراتخانه‌ها و ردیف‌های ملی است که باید مدیران در جذب این اعتبارات برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام تلاش کنند.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه فرصت و زمینه جذب این اعتبارات در استان فراهم است، افزود: اگر نتوانیم از اعتبارات متمرکز ملی بهره ببریم نه تنها استان متضرر می‌شود بلکه زمینه بهره‌مندی دیگر استان‌ها از این اعتبارات را فراهم می‌کنیم.

عوض‌پور با تاکید بر اینکه پیگیری برای جذب اعتبارات ملی باید تسریع یابد، تاکید کرد: مدیرانی که نتوانند تا پایان سال، بودجه متمرکزملی که در اختیار وزارتخانه و سازمان کشوری است جذب کنند، نشان دهنده عملکرد ضعیف آن‌ها در حوزه عمرانی و جذب اعتبارات ملی است که تاثیر مهمی در عملکرد مدیریتی آن‌ها دارد.

وی با تاکید بر این نکته که مدیران تلاش لازم را برای جذب این اعتبارات داشته باشند، ادامه داد: مدیران در پیگیری‌های خود برای جذب اعتبار از ظرفیت نمایندگان و ارتباطات استانداری در وزارتخانه‌ها بهره بگیرند.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه میزان جذب اعتبارات ملی دستگاههای مختلف استان هر ماه ارزیابی می‌شود از مدیران خواست تا ماهانه گزارشی در زمینه جذب اعتبارات ملی به استانداری ارائه دهند تا روند فعالیت مدیران در این راستا ارزیابی شود.

عوض‌پور با اشاره به ردیف‌های بودجه ۹۳ گفت: باید از تمامی ردیف‌های اعتباری ملی در بودجه ۹۳ برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استان بهره جست تا بتوان در راستای توسعه استان و اجرای پروژه‌های عمرانی گام اساسی برداشت.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات عمرانی استان بوشهر امسال رشد قابل توجهی داشته است گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۵ درصد اعتبارات تملک دارایی استان بوشهر تخصیص یافته است که نسبت به سال قبل غیر قابل مقایسه است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر از تخصیص اعتبارات ارزش افزوده خبرداد و گفت: در ۷ ماه گذشته امسال بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان از اعتبارات ارزش افزوده تخصیص یافته است و این در حالی است که این رقم تا پایان سال رشد قابل توجه‌ای می‌یابد.

عوض‌پور بیان کرد: سال قبل میزان تخصیص اعتبارات ارزش افزوده استان بوشهر ۱۴۰ میلیارد تومان بود.

استان بوشهر امام حسین بودجه تملک دارایی دستگاه های اجرایی رشد مد معاون معاون برنامه ریزی استاندار وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر