کد خبر: 226053 A

عوض پور:

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر در ادبیات دانایی محور در کشور پیشتاز است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر در ادبیات دانایی محور در کشور پیشتاز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، رضا عوض‌پور در نشست هماهنگی برگزاری همایش توسعه دانایی محور با موضوع خلیج فارس دریای فرصت‌ها در بوشهر افزود: استان بوشهر جز نخستین استانهایی است که پس از طرح همایش‌های دانایی محور در اسناد بالادستی به آن پرداخته شد.

وی با بیان اینکه این استان ظرفیت مهمی در حوزه دریا و ساحل دارد گفت: اکنون محور توسعه همه جانبه استان بوشهر دریا است چراکه این فرصت در حوزه‌های گوناگون زمینه پیشرفت استان را فراهم کرده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر با بیان اینکه دغدغه همه مسئولان در حوزه مسئولیت خود توسعه استان بوشهر است بیان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر به عنوان استان ساحلی است، دریا را به عنوان اصلی ترین توسعه می‌داند که در این بین اداره کل بنادر و دریانوردی نقش مهمی در این بخش دارد.

عوض‌پور با اشاره به اینکه استان بوشهر۱۳ و ۱۴ اسفند امسال میزبان همایش توسعه دانایی محور است خاطر نشان کرد: چهارمین همایش توسعه دانایی محور با موضوع خلیج فارس دریای فرصت‌ها اسفند ۱۳ و ۱۴ اسفند امسال در بوشهر برگزار می‌شود که می‌تواند نقشی مهم در توسعه بخش‌های مختلف استان بوشهر داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهرتدوین چشم اندازها، سیاست‌ها، راهبردها و برنامه‌های توسعه‌ای را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد و گفت: دراین همایش ظرفیت‌ها، چالش‌ها و اولویت‌های توسعه‌ای استان در حوزه دریا شناسایی می‌شود و طرح‌های مختلف و ایده‌های گوناگون در این حوزه شناسایی و ارائه می‌شود.

عوض‌پور، گذر از اقتصاد سنتی به اقتصاد دانش محور را از دیگر اهداف برگزاری چهارمین همایش توسعه دانایی محور با موضوع خلیج فارس دریای فرصت‌ها دانست و ادامه داد: در این همایش بر روی ۷۰ محور کمیته تخصصی برگزار می‌شود.

ادبیات استان بوشهر اقتصاد خلیج فارس توسعه استان محور بوشهر پیشتاز دانایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر