کد خبر: 229864 A

استاندار بوشهر در آیین تجلیل از معلولان استان:

استاندار بوشهر عنوان کرد: باید بر اساس اولویت و زمانبندی‌های مقرر موانع و مشکلات اساسی جامعه معلولین استان بوشهر با محوریت بهزیستی رفع شود

استاندار بوشهر گفت: محیط ادارات استان برای معلولان مناسب‌سازی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مصطفی سالاری ظهر سه شنبه در نشست با معلولان استان بوشهر به مناسبت روز جهانی معلولین اظهار داشت: معلولین استان بوشهر دارای پتانسیل و توانمندی‌های بی نظیری در حوزه فرهنگی، هنری و ورزشی هستند که باید تقویت و مورد حمایت قرار گیرند.

وی تصریح کرد: برای شکوفا کردن استعدادهای معلولین باید زیرساخت‌ها و سترهای لازم را با برنامه‌ریزی دقیق فراهم کرد.

استاندار بوشهر عنوان کرد: باید بر اساس اولویت و زمانبندی‌های مقرر موانع و مشکلات اساسی جامعه معلولین استان بوشهر با محوریت بهزیستی رفع شود.

سالاری افزود: هم‌اکنون بسته نیازها و مشکلات اساسی معلولین در سطح کشور به صورت برش استانی در دست تدوین است که بزودی مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به در دست تدوین بودن بسته حمایتی بهزیستی در استان بوشهر اظهار کرد: برای حل مشکلات جامعه هدف بهزیستی در این بسته باید همه مسایل و مشکلات و پیشنهادها دیده شود.

سالاری درباره مناسب سازی محیط گفت: براساس قانون و تاکید دولت تدبیر و امید همه ساختمان‌ها و تاسیسات جدیدی که ساخته می‌شود باید برای معلولان مناسب سازی شده باشد.

ایجاد ۳۳۰ موقعیت شغلی برای معلولان استان بوشهر

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر نیز گفت: در سال جاری بر اساس توانایی‌های فردی معلولان برای ۳۳۰ نفر موقعیت شغلی ایجاد شد و امیدواریم بتوانیم مشکل اشتغال همه معلولان این استان را برطرف کنیم.

حسین اسدی‌راد افزود: با این وجود هنوز اشتغال و مناسب سازی محیط از جمله خواسته‌های و نیازهای مهم جامعه معلولان استان بوشهر است.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر اضافه کرد: هرچند جامعه معلول ممکن است از لحاظ جسمی با مشکلاتی مواجه باشند ولی توانمندی و مسئولیت پذیری این افراد ستودنی است.

وی تاکید کرد: تسهیلات اشتغال بهزیستی به دو صورت خود اشتغالی و کارفرمایی است و در صورتی که کارفرمایان برای معلولان شغل ایجاد کنند به آنها وام های ۱۵۰ تا ۳۰۰میلیون ریالی پرداخت می شود.

این مسئول تصریح کرد: همچنین کارفرمایانی که معلولان را بیمه کنند سهم حق بیمه کارفرمایی نیز به آنها پرداخت می‌شود.

اشتغال به تحصیل ۲۷۰ دانشجوی معلول در دانشگاه‌های استان بوشهر

اسدی‌راد در باره مسکن معلولان نیز گفت: در صورت تامین زمین با قول مساعد استانداری و فرمانداری‌ها می‌توانیم با تسهیلات کم بهره در زمینه ساخت مسکن به مددجویان کمک کنیم.

وی یادآور شد: هم اکنون ۲۷۰ دانشجوی معلول در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های استان بوشهر مشغول به تحصیل هستند.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر گفت: همچنین از اول امسال تاکنون ۱۶ میلیارد ریال در زمینه درمان معلولان در استان بوشهر هزینه شده است.

استان بوشهر اشتغال بهزیستی جامعه درمان دولت زمین مسکن مشکلات معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر