کد خبر: 229872 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: بحثمطالعه و کتاب فقط مختص اداره کل ارشاد نیست و همه دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری هرچه بهتر نهمین نمایشگاه کتاب استان بوشهر مشارکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: بحثمطالعه و کتاب فقط مختص اداره کل ارشاد نیست و همه دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری هرچه بهتر نهمین نمایشگاه کتاب استان بوشهر مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، فتح‌الله حقیقی روز سه شنبه در نشست هماهنگی برگزاری نهمین نمایشگاه کتاب استان بوشهر اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب به غنای فرهنگی کمک زیادی می‌کند و همه سازمان‌ها و نهادها در این زمینه سهیم هستند و فرمانداری‌ها نیز همکاری لازم داشته باشند.

وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر فرهنگ دوست و باسواد هستند، تصریح کرد: بالا بودن میزان سواد مردم استان بوشهر از میانگین کشوری نشان می‌دهد که مردم این استان اهل مطالعه و پژوهش هستند و این امر بسیار امیدوار کننده است ضمن اینکه مسئولیت متولیان و مدیران را برای اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب بویژه برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در شان مردم سنگین تر می‌کند.

حقیقی اظهار کرد: برپایی نمایشگاه کتاب یک رویداد فرهنگی ارزشمند است و حضور شمار بالای ناشران داخلی در نهمین نمایشگاه کتاب استان اتفاق خوبی است و امیدواریم با همت متولیان امر در نمایشگاه بعدی شاهد حضور ناشران خارجی نیز باشیم.

معاون استاندار بوشهر گفت: دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش زمینه حضور گسترده دانشجویان و دانش‌آموزان را در این نمایشگاه فراهم کنند ضمن اینکه بانک‌ها نیز با حضوری موثر در نمایشگاه عموم مردم را تشویق کنند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در راستای حفظ امنیت نمایشگاه و پلیس راهور برای تسهیل در تردد و ترافیک تمهیدات لازم را پیش‌بینی کنند.

حقیقی با تاکید بر ارائه تخفیف ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان در نمایشگاه کتاب بیان کرد: کارگاه‌های متعددی در این نمایشگاه در نظر گرفته شده و امیدواریم اطلاع رسانی لازم و گسترده در ارتباط با برپایی نمایشگاه انجام شود.

کتاب‌های موجود در استان پاسخگوی نیاز همه گروه‌های سنی نیست

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر نیز در این نشست گفت: کتاب‌های موجود در کتاب فروشی‌های استان پاسخگوی نیاز همه گروه‌های سنی نیست.

فاطمه دهقانی افزود: این امر در زمینه کتاب‌های کمک آموزشی بیشتر مشاهده می‌شود و برپایی نمایشگاه کتاب فرصت مناسبی برای ارائه کتاب‌های مورد نیاز گروه‌های سنی نوجوان و جوان بویژه در زمینه درسی و کمک آموزشی به شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش برای تشویق دانش‌آموزان برای حضور این قشر در نمایشگاه کتاب اهتمام داشته باشد و انتظار داریم دانش‌آموزان و دانشجویان استقبال مناسبی از این نمایشگاه داشته باشند.

آموزش و پرورش اجرای برنامه های فرهنگی استان بوشهر پلیس راهور ترافیک دانش آموزان دانش آموزان و دانشجویان نمایشگاه کتاب نیروی انتظامی همه دستگاه های اجرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر