کد خبر: 231965 A

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه یکی از تهاجمات استکبار تهاجم علم و فن‌آوری است بیان کرد: اسارت، انحصارو آپارتاید علمی یکی از مهم‌ترین ترفندهای استکبار جهانی است بگونه‌ای که در مذاکرات هسته‌ای، کشورهای سطله جو بدنبال رشد نکردن کشور ما در فن‌آوری هسته‌ای هستند و موضوع استفاده نظامی بهانه‌ای بیش نیست.

امام جمعه بوشهر گفت: استاندار بوشهر طرح‌های بسیار نوینی برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر ارائه کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح سه شنبه در نشست با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، علم و دانش را یکی ‌از مهم‌ترین راه‌های شکوفا و مقتدر شدن یک کشور دانست و اظهار داشت: هر کشوری به علم و فن‌آوری روز مجهز باشد نشان از اقتدار و جایگاه مهم آن کشور در عرصه بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه یکی از تهاجمات استکبار تهاجم علم و فن‌آوری است بیان کرد: اسارت، انحصارو آپارتاید علمی یکی از مهم‌ترین ترفندهای استکبار جهانی است بگونه‌ای که در مذاکرات هسته‌ای، کشورهای سطله جو بدنبال رشد نکردن کشور ما در فن‌آوری هسته‌ای هستند و موضوع استفاده نظامی بهانه‌ای بیش نیست.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مدیریت جهان مرتبط با علم و دانش است افزود: هر کشوری به علم و دانش مجهز و دارای مدیریت علمی باشد توانمند وموفق است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بعد از اجرای نهضت نرم‌افزاری به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحولی در خودکفایی علمی ایجاد شد یادآور شد: هرچند کشور پرشتاب در عرصه علمی گام برمی‌دارد ولی برای رسیدن به جایگاه اصلی باید این تلاش پرشتاب‌تر شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه حرکت جهادی در تولید علم و دانش یک ضرورت است خاطرنشان کرد: توسعه و پیشرفت بر اساس دانش و فرهنگ علمی باید به حرکت جهادی تبدیل شود تا به نقطه آرمانی دست یابیم.

وی، با تاکید بر تشکیل بانک اطلاعات در همه ابعاد جامعه بیان کرد: بانک اطلاعات از نیازهای کنونی و آینده نظام است که باید ایجاد شود تا متناسب با نیاز هر منطقه برنامه‌ریزی و با بومی سازی آن، سهم هر دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان تعیین ‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر برتوجه به استفاده از دانش‌های روز دنیا از جمله فن‌آوری نانو گفت: در حوزه نفت اکنون استخراج و استحصال نفت سنتی انجام می‌شود که باید به فن‌آوری نانو در این بخش مجهز شویم.

لزوم ایجاد نهضت علمی در کشور

صفایی بوشهری با تاکید بر لزوم ایجاد نهضت علمی در کشور افزود: دانش‌پژوهان، محققان، دانشمندان و نخبگان کشور باید با دانشمندان جهان ارتباط برقرار کنند و با ایجاد نهضت علمی در احیا تولید علم تلاش کنیم.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در عرصه توسعه و پیشرفت است افزود: این استان در حوزه‌های تجارت دارای پیشینه طولانی و درخشانی است که اکنون نیز درحوزه تجارت الکترونیک این مهم در حال تحقق است.

وی با بیان اینکه استاندار بوشهر توجه ویژه‌ای به توسعه و پیشرفت استان دارد افزود: استاندار بوشهر طرح‌های بسیار نوینی برای توسعه و پیشرفت استان ارائه کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: این استان با داشتن ظرفیت‌های مهم در حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی دارای تجارت بین‌الملی است که با داشتن این قابلیت‌ها می‌توان مرکز تجارت ایران را در استان بوشهر ایجاد کرد.

صفایی بوشهری، به بخش کشاورزی استان بوشهر پرداخت و گفت: ظرفیت سواحل ۹۳۷ کیلومتری استان بوشهر ضمن اینکه زمینه پرورش آبزیان را فراهم کرده فرصت‌هایی را برای کشت گیاهان شورپسند مهیا ساخته است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تحول شگرف در حوزه کشاورزی استان بوشهر افزود: عملکرد تولید علم در این حوزه زمینه افزایش صنایع مختلف وابسته به کشاورزی فراهم می‌کند.

استان بوشهر کریدور جنوب به شمال است

وی، استان بوشهر را کریدور جنوب به شمال دانست و بیان کرد: در عرصه حمل و نقل استان بوشهر اقتصادی‌ترین منطقه برای ارتباط جنوب به شمال کشور محسوب می‌شود.

امام جمعه بوشهر ظرفیت دریا را از مهم‌ترین فرصت‌ها برای تولید ثروت نام برد و گفت: کشورهای مختلف اروپایی از ساحل و دریای مناطق خود بهره‌برداری حداکثری می‌کنند که این مهم در استان بوشهر کمتر از ۱.۲۹ صدم درصد است.

وی تاکید کرد: استان بوشهر با داشتن قابلیت سواحل خلیج فارس و ویژگی‌هایی درابعاد گوناگون صنعتی، کشاورزی، نفت، گاز و پتروشیمی باید به مرکز تولید علم و فن‌آوری تبدیل شود.

استکبار استکبار جهانی امام جمعه پتروشیمی تجارت الکترونیک رشد مذاکرات هسته ای نخبگان ولی فقیه هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر