کد خبر: 235498 A

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهرگفت: استاندار بوشهر توجه ویژه‌ای به حوزه حمل و نقل دارد و در بحثتوسعه زیرساخت‌های حمل و نقل به موفقیت‌های خوبی رسیده‌ایم.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهرگفت: استاندار بوشهر توجه ویژه‌ای به حوزه حمل و نقل دارد و در بحثتوسعه زیرساخت‌های حمل و نقل به موفقیت‌های خوبی رسیده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، حمیدرضا علم صبح امروز در نشست با استاندار بوشهر افزود: در راستای بهبود خدمات‌رسانی در جابجایی مسافر شاهد راه‌اندازی چندین پایانه بار در سطح استان هستیم که تاکنون در شهرستان‌های عسلویه، گناوه، برازجان، بوشهر و خورموج راه‌اندازی شده است.

وی از راه‌اندازی شهرک حمل و نقل در بندر بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه بندر بوشهر و ایجاد منطقه آزاد، برای تسهیل در جابجایی بار، ایجاد شهرک حمل و نقل پیش‌بینی شده که امیدواریم با پیگیری و تلاش صورت گرفته در آینده نزدیک مقدمات کار فراهم شود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر با بیان اینکه بوشهر در سیستم هوشمند جاده‌ای از استان‌های پیشتاز است یادآور شد: این مهم برای کاهش تصادفات و افزایش ضریب ایمنی در جاده‌ها محقق شده است.

علم با بیان اینکه ۱۶ نقطه استان بوشهر تحت پوشش سیستم دوربین نظارت جاده‌ای است گفت: این اقدام موجبات کاهش تلفات جاده‌ای شده و آمار تلفات جاده‌ای از زمان راه‌اندازی این سیستم‌ها ۷۰ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: تا دو ماه آینده سیستم دوربین نظارت جاده‌ای در محور پرتردد بوشهر گناوه نیز راه‌اندازی خواهد شد و امیدواریم با نصب این سیستم شاهد کاهش تلفات باشیم.

این مسئول اضافه کرد: اعتبارات اداره کل پایانه‌ها از محل اعتبارات ملی ۸۰ میلیارد ریال در سال جاری است و امسال اعتبار لازم برای خرید و نصب ۳۸ دوربین مجهز جاده‌ای را جذب کرده‌ایم.

علم با اشاره به راه‌اندازی سیستم‌های ترددشمار در جاده‌های استان اظهار داشت: راه‌اندازی این سیستم نیز موجبات کاهش تصادفات و افزایش ایمنی جاده‌ها شده است.

وی گفت: در حوزه حمل و نقل کالا نیز در استان عملکرد خوبی داشته‌ایم و در یکسال اخیر بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل استان جابجا شده است.

علم در ارتباط با راه‌اندازی مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی نیز گفت: تاکنون ۱۲ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در استان راه‌اندازی شده و ۸ مجتمع جدید نیز در دست احداثاست.

در این نشست، تعدادی از فعالان حوزه حمل و نقل استان نیز دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود در حوزه‌های مختلف را مطرح کردند.

استان بوشهر پوشش جاده جاده های استان حمل و نقل حمل و نقل و پایانه های خدمات رسانی دوربین ناوگان حمل و نقل بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر