کد خبر: 235778 A

باحضور معاون وزیر فرهنگ وارشاداسلامی؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: نهمین نمایشگاه کتاب استانی بوشهر با حضور ۳۵۰ ناشر محصولات و آثار نویسندگان ارائه داده‌اند.

با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایشگاه بزرگ کتاب استانی در بوشهر با ۳۵۰ ناشر و۳۵ هزار عنوان کتاب در ۱۴۰ غرفه افتتاح ‌شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، نهمین نمایشگاه کتاب استان بوشهر پیش از ظهر امروز در محل نمایشگاه‌های دائمی بوشهر با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، استاندار و مسئولان استان بوشهر افتتاح شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: نهمین نمایشگاه کتاب استانی بوشهر با حضور ۳۵۰ ناشر محصولات و آثار نویسندگان ارائه داده‌اند.

وی افزود: این حجم کتاب و ناشر برای استان بوشهر کافی نیست، چرا که بوشهر با تاریخ و پیشینه غنی و ادبی استحقاق داشتن ظرفیت‌های بیشتری را دارد و باید تلاش بیشتری برای بالا بردن سرانه کتاب در این استان صورت گیرد.

وی گفت: با تمام تنگناهای مالی نهمین نمایشگاه کتاب را برپا کردیم تا کتاب به عنوان نیاز اصلی در سبد کالای مردم قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای توزیع کتاب در مدارس، ‌ مساجد و دانشگاه‌ها اقدام کردیم و تلاش داریم کتاب‌ها در انبار نگهداری نشود.

ماحوزی با اشاره به طرح روستای دوستدار کتاب و شهر پایتخت کتاب بوشهر اضافه کرد: وجود دبیرستان تاریخی سعادت و مدرن‌ترین چاپخانه کشور به نام آریانا در بوشهر، می‌تواند این استان را به عنوان کاندیدای پایتخت کتاب ایران معرفی کند.

حمیده ماحوزی با اشاره به اینکه کتاب‌های این نمایشگاه با تخفیف ۳۰ درصدی ارائه می‌شود، گفت: برای ارائه تخفیف به خریداران کتاب در این نمایشگاه بیش از سه میلیارد ریال بن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ناشران در این نمایشگاه کتاب‌های خود را در ۱۴۰ غرفه عرضه کرده‌اند، افزود: ۱۰غرفه به ناشران استان بوشهر اختصاص دارد.

نهمین نمایشگاه کتاب استان بوشهر تا نهم دیماه پذیرای عموم خواهد بود.

استان بوشهر ایران پایتخت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معاون وزیر نمایشگاه کتاب نماینده ولی فقیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر