کد خبر: 235779 A

امام جمعه بوشهر:

وی اضافه کرد: جامعه ای درجه نخبگانی بالا دارد که شمار نویسندگان و مولفان متخصص و متعهد، تیراژ کتاب و سرانه بالای مطالعه داشته باشد.

امام جمعه بوشهر گفت: در عرصه کتاب برای توسعه این بخش مهم نیازمند احیاء نهضت کتابخوانی در کشور هستیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، آیت اله صفایی بوشهری روز چهارشنبه در آیین گشایش نهمین نمایشگاه سراسری کتاب بوشهر افزود: کتاب محصول تمدن ساز تاریخی هر کشوری است برهمین اساس کشوری موفق است که مرجع کتاب های قوی باشد.

وی اضافه کرد: جامعه ای درجه نخبگانی بالا دارد که شمار نویسندگان و مولفان متخصص و متعهد، تیراژ کتاب و سرانه بالای مطالعه داشته باشد.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: کتاب به قدری مهم است که خداوند وحی خود را با کتاب شروع و عرضه کرده است و نخستین عامل عرضه کتاب به جامعه بشری نیز خداست.

صفایی بوشهری بااشاره به اینکه فقدان بانک موضوعی کتاب یک نقیصه در کشور است ادامه داد: این امر باعثشده تا بسیاری از موضوعات درعلوم انسانی پس از اینکه به تهدید و ناهنجاری تبدیل شد آن وقت بدنبال حل مساله هستیم.

وی گفت: این درحالی است که اگر بانک اطلاعاتی موجود باشد مولفان و نویسندگان متناسب با موضوع به نشر و تولید کتاب می پردازند.

امام جمعه بوشهر افزود: درعرصه کتاب نیاز به نهضت احیا است هرچند کارهای بزرگی انجام شده اما باید کارهای دانش بنیان در این عرصه انجام شود.

وی گفت: افتخار استان بوشهر است که در عرصه کتاب همواره در سطح ملی و منطقه ای پیشتاز بوده است.

نهمین نمایشگاه سراسری کتاب بوشهر در قالب ۳۵هزار عنوان کتاب از روز سوم تا نهم ماه دی به مدت یکهفته از ساعت ۹تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۱ در محل نمایشگاه دایمی بوشهر آماده ارایه تازه های انتشاراتی به علاقه مندان کتاب و کتابخوانی است.

استان بوشهر تمدن جامعه ناهنجاری کشور جمعه امام بوشهر کتابخوانی نهضت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر