کد خبر: 235781 A

استاندار بوشهر:

استاندار بوشهر تصریح کرد: در شرایطی که دولت حامی فرهنگ، هنر و اندیشه است و بر فرهنگ تاکید دارد، باید دغدغه‌های نویسندگان را کم کرده و از آنان حمایت کنیم.

استاندار بوشهر گفت: باید برای حمایت از نویسندگان روشی را تعریف کنیم که یا حمایت به صورت سلیقه‌ای یا نظام‌مند باشد، هر چند معتقدیم حمایت از نویسندگان و مولفان کتب نباید سلیقه‌ای باشد بلکه باید در چارچوب یک ساختار و به صورت نظام‌مند صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مصطفی سالاری ظهر چهارشنبه ۳ دیماه در حاشیه افتتاح نهمین نمایشگاه کتاب استانی بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر تاریخی درخشان در عرصه فرهنگی به ویژه تالیف و نویسندگی داشته است لذا باید تلاش کنیم همانطور که در گذشته پیشتاز بودیم در شرایط کنونی هم در مسیر پیشرفت حرکت کنیم.

وی بیان کرد: باید زمینه را طوری فراهم کنیم تا اهل قلم بدون دغدغه به کار بپردازند و در تولید محتوا در کشور سهم داشته باشند.

استاندار بوشهر تصریح کرد: در شرایطی که دولت حامی فرهنگ، هنر و اندیشه است و بر فرهنگ تاکید دارد، باید دغدغه‌های نویسندگان را کم کرده و از آنان حمایت کنیم.

وی افزود: باید چارچوب حمایت از نویسندگان را تعریف کنیم تا کتب تالیف شده دارای محتوا و مخاطب کافی باشند.

استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر همیشه در فرهنگ، هنر و موسیقی پیشتاز بوده و باید حمایت خود از این قشر را داشته باشیم اما حمایت باید نظام‌مند و ساختاری باشد.

سالاری با تاکید بر توجه بیشتر به کتب الکترونیکی گفت: با این روش دسترسی به کتاب آسان‌تر و کم هزینه‌تر است و نسل جدید هم به چنین کتاب‌هایی علاقه نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های الکترونیک را در کتابخانه‌ها تقویت کنیم، افزود: یکی از امور مهم که باید در دستور کار قرار گیرد، ترویج فرهنگ کتابخوانی در مدارس است.

استان بوشهر الکترونیک ترویج فرهنگ دولت موسیقی نمایشگاه کتاب استاندار حمایت بوشهر نویسندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر