کد خبر: 235787 A

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: تقویت ارتباط دانشگاه ها و مراکز علمی کشور با صنعت می تواند نقش موثری در پیشرفت و توسعه کشور داشته باشد.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: تقویت ارتباط دانشگاه ها و مراکز علمی کشور با صنعت می تواند نقش موثری در پیشرفت و توسعه کشور داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، رییس دانشگاه خلیج فارس بوشهر، رییس بنیاد نخبگان استان و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در دیدار با مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بر گسترش زمینه های همکاری مشترک تاکید کردند.

مهندس مهدی یوسفی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ظهر امروز در این دیدار با بیان اینکه توجه به آموزش و پژوهش از نیاز های ضروری صنعت است افزود: پژوهش های فراوانی از سوی مراکز علمی و آموزشی کشور در حوزه صنعت صورت گرفته و لازم است نتایج این تحقیقات در صنعت نیز مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ادامه داد: پژوهش در دانشگاه ها نیز باید مساله محور باشند تا از این طریق راهگشای صنعت کشور، بومی سازی و خود کفایی در تمامی عرصه ها شود.

وی تصریح کرد: تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت در زمینه همکاری علمی و پژوهشی یک ضرورت است و باید در این زمینه از تمامی ظرفیت های صنعت و دانشگاه برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز کشور استفاده کرد.

مهندس یوسفی افزود: علم، فناوری و توسعه لازم و ملزوم یکدیگر هستند و تفکیک آنها نیز غیر ممکن است بنابراین هرگاه میان دانشگاه و صنعت تعامل مثبت و سازنده ای صورت گیرد کشور نیز با شتاب بیشتری مسیر پیشرفت و توسعه را طی خواهد کرد.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تقویت بخش های تحقیق و توسعه(R&D) در صنعت، استفاده از توانمندی های دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و سرمایه گذای مناسب و تجاری سازی یافته های پژوهشی را از جمله موارد مهم در تعامل موثر دانشگاه و صنعت و پیشرفت بیش از پیش در هر دو بخش دانست.

دکتر عبدالمجید مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با تقدیر و ابراز خوشبینی از تعامل و جدیت مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: این دانشگاه نیز آماده همکاری برای همکاری های مشترک در حوزه صنعت است و ما از تمام توان در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

مصلح افزود: دانشگاه خلیج فارس بوشهر به لحاظ دارا بودن امکانات نرم افزاری و سخت افزاری، آماگی لازم برای هرگونه همکاری در تمامی حوزه های مورد نیاز صنعت را دارد و در این زمینه نیز از تمام توان استفاده خواهیم کرد.

همچنین در این جلسه مدیران گروه آموزشی دانشگاه خلیج فارس بوشهر به ارایه راهکارهای لازم برای گسترش همکاری‌های مشترک به بحثو تبادل نظر پرداختند.

انرژی خلیج فارس سرمایه سند چشم انداز صنعت فناوری نخبگان منطقه دانشگاه پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر