کد خبر: 241629 A

استاندار بوشهر:

استاندار بوشهر گفت: مردم این استان با شور و اشتیاق منتظر رئیس جمهور محبوبشان هستند و مسئولان استان نیز زمینه حضور با انضباط همراه با آرامش مردم را در آیین استقبال فراهم کرده‌اند.

استاندار بوشهر گفت: مردم این استان با شور و اشتیاق منتظر رئیس جمهور محبوبشان هستند و مسئولان استان نیز زمینه حضور با انضباط همراه با آرامش مردم را در آیین استقبال فراهم کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مصطفی سالاری یک شنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان اظهار داشت: بنا به تاکید شخص رئیس جمهور باید سفر با سادگی و به دور از اسراف برگزار شود.

وی اضافه کرد: استان بوشهر دوازدهمین استانی است که کاروان دولت تدبیر و امید در جریان سفرهای استانی به آن سفر می‌کند و امیدواریم این سفر منشا خیر و برکت برای مردم این استان باشد.

سالاری خاطرنشان کرد: در این مدت تلاش شده بر اساس کارهای کارشناسی که مورد تاکید شخص رئیس جمهوری است همه مشکلات، نیازها و مسایل استان بوشهر به اطلاع ایشان برسد.

استاندار بوشهر بیان کرد: همچنین در دو هفته گذشته نیز با هر یک از وزیران مسایل حوزه‌های مربوط را بررسی و آنها قول دادند در زمینه تصویب برخی از مصوبات حمایت کنند.

وی مهم‌ترین مسایل مطرح شده را مسایل مشترک مربوط به صنعت نفت و استان، آب و فاضلاب، واحدهای صنعتی، پایانه صادارت مواد معدنی و تعیین تکلیف شرکت صنعتی دریایی ایران(صدرا) در بوشهر، پروژه‌های نیمه تمام راهسازی که مربوط به امنیت و جان مردم است، وضعیت پیرامونی بوشهر، مسایل مربوط به محیط زیست و ساخت واحدهای مسکونی عنوان کرد.

سالاری با اشاره به حمایت و دفاع وزیر کشور از طرح‌های استان بوشهر تاکید کرد: تلاش می‌شود اعتبارات خوبی برای پروژه‌های مطرح برای سال‌های ۹۴ و ۹۵ تعریف شود.

وی افزود: با توجه به اینکه قرار است به‌زودی عملیات اجرایی دو نیروگاه اتمی در بوشهر آغاز شود در زمینه معضل ساخت واحدهای مسکونی مورد نیاز این نیروگاه‌ها در واحدهای صنعتی با رئیس سازمان انرژی اتمی مذاکراتی انجام دادیم که ایشان نیز نظر مثبتی در این زمینه داشته است.

سالاری درباره بخش کشاورزی نیز گفت: در این حوزه برنامه‌های زیادی وجود دارد ولی منابع مالی وزارت جهاد کشاورزی به‌ویژه در بخش آبیاری تحت فشار محدود است.

وی یادآور شد: با تلاش‌های صورت گرفته، رئیس جمهوری هم‌اکنون نسبت به وضعیت استان اشراف کامل دارند و همه اعضای دولت با دیدی مثبت نسبت به مسایل به استان بوشهر سفر و در حد بضاعت مالی کشور از طرح‌های این استان حمایت می‌کنند.

سالاری بیان کرد: رئیس جمهوری تاکید دارند پروژه و طرحی که به تصویب می‌رسد باید در زمان بندی مشخصی به اجرا درآید بر همین اساس با توجه به محدودیت‌ها سعی کردیم پروژه‌ها را براساس اولویت‌های استان بوشهر مطرح کنیم.

وی با اشاره به اهمیت بخش خصوصی گفت: برای بهره‌مندی از مزیت‌های ویژه و منحصر به فرد استان بوشهر در بخش آبزی‌پروری، صنایع سنگین، گردشگری، گیاهان دارویی و منطقه ویژه باید با استفاده از توان بودجه‌ای کشور و بخش خصوصی زمینه رونق و اشتغال را در این بخش‌ها برای استان فراهم کرد.

در سفر هیات دولت به استان بوشهر گره‌های اساسی استان برطرف خواهد شد

سالاری اضافه کرد: خوشبین هستیم که در سفر هیات دولت به استان بوشهر گره‌های اساسی استان برطرف و پروژه‌های مهم که رونق این استان را به دنبال خواهد داشت به تصویب برسد.

وی یادآور شد: وظیفه همه مسئولان پس از سفر نیز پیگیری مصوبات دولت است، نباید اجازه دهیم این مصوبات روی زمین بماند.

استاندار بوشهر خطاب به مسئولان تاکید کرد: با برقراری نظم و انضباط و امنیت نگذارید مردم به زحمت بیفتند و برای حفظ حرمت و شان مردم تلاش شود.

وی یادآور شد: فضای همدلی، اتحاد و همراهی دولت و مردم مزیتی برای توسعه استان بوشهر است که باید این روحیه حفظ شود.

بوشهر حسن روحانی استاندار بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر