کد خبر: 243738 A

با هدف نخبه پروری و توانمند سازی علمی دانش آموزان؛

تفاهم نامه همکاری‌های علمی و آموزشی و توانمد سازی علمی دانش آموزان با حضور مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و فرمانداران شهرستانهای عسلویه، کنگان و جم امضا شد.

تفاهم نامه همکاری های علمی و آموزشی و توانمد سازی علمی دانش آموزان با حضور مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و فرمانداران شهرستان های عسلویه، کنگان و جم امضا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، این تفاهمنامه با هدف نخبه پروری و توانمند سازی نوجوانان و جوانان و استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود، یک شنبه شب با حضور مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و فرمانداران شهرستانهای عسلویه، کنگان و جم امضا شد.

نخبه پروری، سرمایه گذاری برای تربیت نیروی انسانی متخصص است

مهدی یوسفی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های علمی و آموزشی گفت: از آغاز فعالیتهای وزارت نفت در منطقه تاکنون فعالیت های قابل توجهی در زمینه خدمات عام المنفعه انجام شده که همه این اقدامات در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت و البته بیشتر در حوزه سخت افزاری بوده است.

یوسفی افزود: به ثمر رسیدن پروژه‌های وزرات نفت در بزرگترین میدان گازی جهان که همه مردم ایران اسلامی از نتایج آن منتفع می‌شوند جز با همراهی مردم شهرستانهای پیرامونی صنعت نفت که واقعا میزبانان شایسته‌ای برای صنعت نفت بوده‌اند، امکان پذیر نبوده است.

وی ادامه داد: در بازدید اخیز مهندس زنگنه وزیرنفت از منطقه ویژه پارس ایشان بر نخبه پروری و تربیت نیروی انسانی تاکید ویژه‌ای داشتند که امیدواریم با انعقاد این تقاهم نامه گام موثری در زمینه ارایه خدمات علمی و آموزشی در جهت ارتقای سطح دانشی و علمی دانش آموزان برداریم.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه توانمند سازی نیروی انسانی هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است افزود: این سازمان در گام نخست، برنامه‌های علمی و آموزشی در جهت تربیت و تقویت دانش آموزان با هدف افزایش احتمال موفقیت دانش آموزان به منظور ورود به دانشگاه های خوب را برگزار خواهد کرد.

وی ادامه داد: البته وزیر محتر نفت تاکید داشتند که در گام بعدی نیز آن دسته از دانش آموزانی که در رشته‌های خاص و دانشگاه‌های معتبر پذیرفته می‌شوند بتوانند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند که قطعا در اجرای دستورات ایشان مقدمات اجرایی آن را فراهم خواهیم کرد.

یوسفی با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی مدون آموزشی نقش بسزایی در تربیت نیروی انسانی و متخصص دارد یادآور شد: لازم است از بستری که با انعقاد این تفاهم نامه در زمینه نخبه پروری فراهم شده استفاده کرد و قطعا با استفاده از این رویکرد زمینه بروز استعدادهای جوانان این منطقه تسریع خواهد شد.

اهتمام جدی صنعت نفت در عمل به مسئولیتهای اجتماعی

عبدالله نادری فرماندار شهرستان جم نیز در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های علمی و آموزشی ضمن تقدیر از وزیر نفت، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و جدیت آنها در زمینه توجه به مسایل زیر ساختی گفت: توجه خاص به جوانان و بازگشت عقلانیت در تصمیم گیری‌ها نشات گرفته از سیاستهای دولت تدبیر و امید است و امیدواریم این روند رو به جلو تداوم یابد.

نادری با بیان اینکه رویکرد مهندس زنگنه به محیط پیرامونی ستودنی است افزود: انتخاب مشاور اجتماعی به منظور مدیریت جامع تعامل صنعت نفت و محیط پیرامونی در صنعت نفت، توانمند سازی نیروی انسانی و بسیاری از موضوعات دیگر از اقدامات اثرگذار مهندس زنگنه در این زمینه بوده و خوشبختانه چشم انداز روشنی در این زمینه پیش روی جوانان این مناطق است و نتایج آن نیز طی سالهای آینده مشخص خواهد شد.

رویکرد اجتماعی وزرات نفت مثبت و سازنده است

عباس جمشیدی فرماندار کنگان نیز دراین جلسه ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه گفت: اقدامات بسیار موثری از سوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به نمایندگی از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در شهرستان کنگان انجام شده است و امیدواریم با امضای این تفاهم نامه بخشی از دغدغه های مردم در زمینه آموزش و پرورش دانش آموزان برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر رفع شود.

جمشیدی با بیان اینکه با وجود اهمیت ماموریتهای اصلی صنعت نفت در منطقه، نوع نگاه اجتماعی وزارت نفت نگاه مثبت و سازنده‌ای است افزود: قطعا در فضای تعامل و همکاری می توان با استفاده از ظرفیتهای موجود و پرورش استعدادها به جایگاه شایسته‌ای دست یافت.

آموزش و پرورش انرژی پارس جنوبی جهان دانش آموزان دولت شرکت ملی نفت ایران مردم ایران نیروی انسانی وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر