کد خبر: 243745 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر:

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: پدافند غیرعامل نقش مهم و تاثیرگذاری در مصون ماندن در سوانح، حوادثو بلایای طبیعی دارد که لازم است از طریق مراکز آموزشی استان بوشهر فرهنگ سازی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: پدافند غیرعامل نقش مهم و تاثیرگذاری در مصون ماندن در سوانح، حوادثو بلایای طبیعی دارد که لازم است از طریق مراکز آموزشی استان بوشهر فرهنگ سازی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، فتح‌الله حقیقی یک شنبه شب در نشست با کارکنان اداره کل پدافند غیرعامل استان بوشهر با بیان اینکه پدافند غیرعامل جایگاه مهمی در ابعاد زندگی و اجتماع دارد اظهار داشت: پدافند غیرعامل هنوز در جامعه به شکل مطلوب معرفی نشده و بین مردم شناخته شده نیست.

وی، با اشاره به ویژگی‌های پدافند غیرعامل گفت: از فرهنگ پدافند غیرعامل که دارای خصوصیات ویژه‌ای است می‌توان تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد و بی‌توجهی به آن سبب می‌شود که فرصت‌ها به تهدید تبدیل شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با تاکید بر فرهنگ سازی پدافند غیر عامل در جامعه افزود: پدافند غیر عامل باید با همکاری و مشارکت مدارس، دانشگاه‌ها، مطبوعات، رسانه‌ها و فضاهای مجازی و غیرمجازی فرهنگ سازی شود تا جایگاه آن در جامعه تبیین شود.

حقیقی، با بیان اینکه عنوان پدافند غیرعامل در جامعه یک پدیده نو است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عنوان پدافند غیرعامل در جامعه دارای عمر کوتاهی است لازم است با مشارکت تمامی دستگاه‌ها تبیین شود و یکی از مهم‌ترین رسالت‌های اداره کل پدافند غیر عامل فرهنگ سازی این مهم است.

وی، فرهنگ سازی پدافند غیرعامل را یکی از اولویت‌ها دانست و تصریح کرد: اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و ارائه آموزش به جامعه هدف، از رسالت‌های اصلی اداره کل پدافند غیر عامل استان است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ماهیت جنگ‌ها از سخت افزاری به نرم افزاری تغییر یافته است، افزود: پدافند غیر عامل زمانی موفق است که بتوانیم قبل از وقوع بحران‌ها، مردم و جامعه هدف خود را با نشانه‌های آن در قبل و بعد از وقوع آگاه کنیم.

استان بوشهر جامعه جنگ رسانه فرهنگ سازی مطبوعات معاون پدافند سیاسی غیرعامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر