کد خبر: 246598 A

معاون استاندار بوشهر:

معاون استاندار بوشهر گفت: اتباع خارجی و بیگانه باید به صورت منظم ساماندهی شوند و با پدیده تکدی‌گری برخورد مناسب داشته باشیم.

معاون استاندار بوشهر گفت: اتباع خارجی و بیگانه باید به صورت منظم ساماندهی شوند و با پدیده تکدی‌گری برخورد مناسب داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، فتح‌الله حقیقی عصر امروز در نشست با تعدادی از مسئولان بردخون اظهار داشت: مردم این منطقه برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی با همه توان و داشته‌های خود ایثارگرانه فعالیت می‌کنند و مسئولان نیز باید قدردان آنان باشند و برای خدمت صادقانه به آنها گام بردارند.

حقیقی افزود: این منطقه دارای ظرفیت‌ها و استعدادهای زیادی است اما بعضی مشکلات باعثکندی پیشرفت بردخون شده ‌که با تلاش و سختکوشی مسئولان در انتظار ایامی درخشان خواهیم ‌بود.

وی با اشاره به صید و صیادی در منطقه گفت: صید ترال مشکل اساسی صیادان و موجب نابودی منابع دریایی است که برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و با همراهی نیروها و ادارات به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای افزایش امنیت دریایی تلاش می‌کنیم و برای ساماندهی قایق‌های دارای مجوز و بدون مجوز و تفریحی مصمم هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر تشکیل کمیته‌ای در شهرستان دیر برای بررسی وضعیت محیط زیست را ضروری دانست و گفت: این کمیته با تدبیر فرماندار شهرستان مشکلات و خواسته‌های مردم و محدودیت‌های محیط زیست را کارشناسی کند و راه‌های برون رفت از این وضعیت را ارائه دهند.

بخشدار بردخون نیز با اشاره به خواسته‌ها و مطالبات مردم بردخون گفت: بخش بردخون در سال ۱۳۵۹ به ‌بخش تبدیل شده که‌ به دلیل برخی نارسایی‌ها نیازمند توجه مسئولان و دلسوزان نظام است و استقرار تعدادی از ادارات نظیر دادگاه و پاسگاه انتظامی در بردخون ضروری است.

حیدر عمرانی افزود: بخش بردخون دارای بیش از ۴ هزار هکتار محصول گوجه فرنگی خارج از فصل است که در زمان کشت و برداشت محصول شاهد حضور تعداد زیادی کارگر به ویژه افاغنه هستیم که تهدیدی جدی برای امنیت منطقه است.

وی توجه خاص به موضوع محیط زیست در منطقه را لازم دانست و گفت: مشکلاتی که در جامعه به عنوان مسئله مطرح است شاید به دلیل عدم چاره اندیشی تبدیل به چالش شود که منطقه حفاظت شده مند از این نمونه است که اگر تدبیری اندیشیده نشود ممکن است به چالشی تبدیل شود.

عمرانی وجود لنج‌های صیادی که اقدام به صید غیرمجاز می‌کنند و استقرار قایق‌های فاقد مجوز در خورخان را از مشکلات منطقه خواند و خواستار چاره‌اندیشی در این زمینه شد.

انقلاب اسلامی جامعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرماندار شهرستان کارشناسی گوجه فرنگی محیط زیست مشکلات معاون سیاسی امنیتی استاندار صورت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر